Sultangazi Sürücü Kursu Fiyatları (motorsiklet)

sultangazi sürücü kursu, sürücü kursu fiyatları, sürücü kursu

Motor sürmek günümüzde birçok insan için vazgeçilmez bir tutkudur. Fakat bu tutku ne yazık ki her zaman doğru yollar ile gerçekleştirilememektedir. İnsanların daha bilinçli bir sürücü olmalarını sağlamak amacı ile Sultangazi sürücü kursu fiyatları motorsiklet öğrenmek isteyen insanların bütçeleri için de uygun şekilde ayarlanmaktadır.sultangazi sürücü kursu, sürücü kursu fiyatları, sürücü kursu

Motorsiklet ehliyet tipleri

1 Ocak 2016 tarihinden itibaren ilgili kanun maddesi gereğince 3 tipe ayrılan motorsiklet ehliyetleri A1 motorsiklet ehliyeti, A2 motorsiklet ehliyeti ve A motorsiklet ehliyet şeklinde sınıflandırılmıştır. Motorsiklet ehliyeti alma yaşı ehliyet tiplerine göre değişkenlik göstermektedir. Bunların yanı sıra B sınıfı motorsiklet ehliyetleri M motorlu bisikletleri kullanabilmektedir. B1 tipi ehliyete sahip olanlar ise ATV araçlarını kullanabilmektedir.

Motorsiklet ehliyetine sahip olma koşulları

A1 sınıfı motorsiklet ehliyeti için, 16 yaşının doldurulmuş olması gerekmektedir. Motor hacmi 125 cc’ye kadar olan motor tipleri de bu ehliyet ile sürülmektedir. Ayrıca A1 ehliyeti M motorlu bisiklet ehliyetini de kapsamaktadır.

A2 sınıfı motorsiklet ehliyeti için, 18 yaşının doldurulmuş olması gerekmektedir. Motor gücü 12 kw/16 hp ile 35 kw/47 hp arasında olan tüm motor tipleri de bu ehliyet ile sürülmektedir. A2 ehliyeti M motorlu bisikletleri ve A1 sınıfı ehliyetini de kapsamaktadır.

A sınıfı motorsiklet ehliyeti için, 20 yaşının doldurulmuş olması gerekmektedir. Ayrıca bu duruma ek olarak da 2 yıllık A2 ehliyeti sahibi olunmalıdır. A tipi ehliyet, M motorlu bisikletleri, A1 ehliyetini ve A2 ehliyetini de kapsamaktadır. Sultangazi sürücü kursu fiyatları motorsiklet ehliyeti sahibi olmak isteyen insanlar için uygun ödeme koşulları ile ayarlanmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir