En Dayanıklı Cep Telefonu Hangisidir?

Bilindiği üzere günümüzün en fazla kullanılan teknolojilerinden biri de hiç kuşkusuz mobil teknolojileridir. Hemen her bireylerin kullanabildiği bu harika teknolojinin bir özelliği de günden güne değişime uğrayabilmesidir. Dolaysıyla eski dönemlere göre günümüzde çok daha kaliteli cep telefonları üretilmekte ve kullanıcıların hizmetine sunulmaktadır. Bununla birlikte günümüzde birçok mobil telefonlardan faydalanan bireyler bazı konular hakkında merak salmaktadırlar. Kullanıcıların en fazla merak ettiği önemli konulardan biri de günümüzde en dayanıklı telefonun hangisi olduğu konusudur. Bizler de bu makalemizde hem sizlere ve hem de bu önemli konu hakkında merak sahibi olan telefon kullanıcılarına detaylı olarak bilgiler sunmaya çalışacağız. Bilindiği üzere günümüzde dayanıklı cep telefonu denildiği zaman akla bazı önemli markalar gelmektedir.Cep telefonu,Dayanıklı cep telefonu,En iyi telefon

 Bu önemli markalardan biri de hiç kuşkusuz ki android telefonlarıdır. Diğer cep telefonlarına göre çok daha kaliteli bir tasarıma sahip olan android telefonların önemli özelliklerinden biri de en şiddetli darbelere karşı dahi maksimum derece dayanıklılık gösterebilmesidir. Bu nedenle günümüzde birçok telefon kullanıcıları tarafından çokça tercih edilmektedir. Hatta günümüz sanayi iş kollarında ve inşaat sektöründe çalışan bireylerin büyük bir kısmı tarafından kullanılabilmektedir. Mükemmel bir iç ve dış dizayna sahip olan android telefonlar aynı zamanda birçok özelliği sayesinde günümüzün en iyi telefon adını almıştır. Piyasaya çıktığından buyana diğer telefonlara göre çok daha fazla ilgi gören android telefonların önemli özelliklerinden biri de suya karşı dayanıklı olmasıdır. Kalın ve oldukça kaliteli ekran camı sayesinde suya karşı maksimum derecede dayanıklılık gösterebilmekte ve bu sayede diğer birçok rakiplerini ardında bırakabilmektedir. Günümüzde başta birçok Avrupa ülkelerinde ülkemizde olmak üzere dünyanın hemen her ülkelerinde çokça tercih edilen bu harika telefonların en belirgin özelliklerinden biri de tüm olumsuz hava koşullarına karşı maksimum derecede dayanıklılık gösterebilmesidir.

Dolaysıyla sizler de günümüzde en dayanıklı telefonun hangisi olduğunu soranlardan iseniz sizlere günümüzün en dayanıklı cep telefonunun android telefonları olduğunu gönül rahatlığı ile söyleyebiliriz. Dolaysıyla günümüzün en kaliteli cep telefonlarından biri olan android telefonlarını güvenle tercih edebilir ve çok uzun yıllar boyunca yine güvenle kullanabilirsiniz. Makalemizde en iyi telefon hangisidir? isimli konumuz hakkında sizlere detaylı olarak bilgiler sunmaya çalıştık. Umarız bir nebze de olsa sizlere faydalı olabilmişizdir.

Google Play Cihazda ‘Yeterli Alan Yok’ Hatasının Çözümü Oldukça Kolay

Telefonunuzun yeterli alana sahip olup da ‘Yeterli Hafıza Yok’ gibi uyarıları alması insanı çileden çıkaracak seviyeye getirmektedir. Madem 1 MB yükleyecek kadar alan yoksa geri kalan 10GB alanı kim kullanıyor sorusunu akıllara gelmektedir. Google Play bu işi Apple kadar ciddiye almıyor, ya da alıyor ama bize hissettirmiyor, bilemiyoruz. Bu tarz hataların insanı androidden soğuttuğunu ne zaman anlayacakları merak konusudur.Google Play Cihazda Yeterli Alan Yok HatasıI

Çözüm 1;

Ayarlar menüsüne giriş yaparak depolama kısmana ve oradan da Tercih Edilen Yükleme Konumunu seçerek bu hataya bir son verilmektedir. Tabii sorun bulunuyorsa, biden fazla çözümü ya da birden fazla da çeşitte sorun mevcuttur. Gelelim diğer çözümleri sizlere aktarmaya. Bunlar ilk çözüme nazaran biraz daha zora gelebilir. Fakat merak etmeyin elimizden geldiğince açık ve sorunu çözmek için yazımızın ilerleyen bölümlerini inceleyiniz.anndroid yeterli alan yok hatası, yeterli alan yok uyarısı, yeterli alan yok çözüm

Çözüm 2;

Cihazların sistem hafızalarında en az 250 MB bazılarında yani düşük modellerde ise 120MB olabilmektedir. Boş alan yok root atma işlemini gerçekleştirerek Link2SD programıyla telefon belleğine taşınan uygulamaları SD kart üzerine taşımasını sağlaya bilirsiniz. Ama root işlemini önermemekteyiz.

Çözüm 3;

Anlattığımız ilk 2 çözüm yolundan da sonuç elde edemediyseniz, bu defa telefon hafızasındaki alanları boşaltmanız gerekmektedir. Kısacası alan kaplayan mp3, video, fotoğraf gibi şeyleri bilgisayarınıza atmanız ve ya silmeniz gerekecektir. Sildikten sonra ise indirmek istediğiniz uygulamayı indirip yükledikten sonra SD karta taşımanız gerekir. Telefonun hafızasından fazla bir boyutta uygulamayı da deniyor olabilirsiniz. Bu durumu kontrol ederek Google Play hesabını silip ve yeniden telefonu başlatmayı deneyiniz.

Cihazımda Gerçek Manada Hiç Boş Yer Yok Ne Yapabilirim ?

Bu konuda ise elbette yapabileceğimiz adımlar mevcuttur. Öncelikle de bir program yardımı olmadan manuel olarak cihazımızda gereksiz fotoğraf, uygulama, müzik, çöp varsa bunlardan hemen bir arındırılma sağlayalım ki bizim cihazımızda bize yer açılabilsin.  Arkadaş bunları geç, manuel işlerle uğraşamam diyorsanız da size çok güzel bir program önere biliriz. O programın adı ise CleanMaster’dır. Bu program sizin telefonunuzda ki yeterli alan olmaması sorununu çözebilmek adına çok işe yarayan taktikler içermektedir.

Hamilelik Dönemlerinde Yapılması Gereken Faktörler Nelerdir?

Bilindiği üzere bayanların en fazla merak ettiği önemli konulardan biri de hamilelik dönemlerinde nelere dikkat edilmesi gerektiği konusudur. Özellikle de yeni hamile olan bayanların çokça merak ettiği bu önemli konu hakkında yazımızda hem sizlere ve hem de merak eden bayanlar için detaylı olarak bilgiler sunmaya çalışacağız. Erkeklerde bazı hassas dönemler olduğu gibi bayanlarda da bazı hassas dönemler bulunmaktadır. Bayanların en hassas dönemlerinden biri de hiç kuşkusuz hamilelik zamanı adını alan dönemdir.Hamilelik,Hamilelikzamanı,Hamileyken dikkat edilenlerhamilelikte yapılması gerekenler, hamilelik döneminde yapılabilecekler, hamilelik anında neler yapılabilir

İnternet dünyasında da sıkça üzerinde durulan bu önemli konu hakkında kadın doğum uzmanları birçok önemli açıklamalar yapmakta ve bu sayede hamilelik dönemini yaşayan bayanların bu hassas dönemlerde daha dikkatli olmasını amaçlamaktadır. Uzmanlar hamileyken dikkat edilenler adını alan birçok seminerler de düzenlemekte ve yine bu sayede bayanların hamilelik dönemleri hakkında ve hamileyken dikkat edilenler  hakkında detaylı olarak bilgiler sunmaktadırlar. Hamilelik zamanında bayanların yapması gereken ilk faktörlerden biri beslenme konusudur. Özellikle kendi sağlığı ve dünyaya gelecek olan bebeğin genel sağlığı açısından dengeli beslenmeli ve bununla birlikte uzman kontrolünde beslenmelidir. Bayanların hamilelik dönemlerinde dikkat etmesi gereken bir diğer faktör ise hamilelik dönemi boyunca bol giysileri tercih etmesidir. Uzmanların da dikkatle vurgulamasına rağmen malesef ki günümüzde birçok bayanlar konu önemli konuya yeteri kadar önem vermemekte ve hatta hamilelik dönemleri boyunca bol ve rahat giysileri giymekten kaçınmaktadırlar. Gerek anne adayı ve gerekse de doğacak bebeğin genel sağlının açısından son derece önemli bir konuya dikkat etmeyen birçok anne adayları malesef ki hamilelik dönemleri boyunca çeşitli sıkıntılar yaşayabilmektedirler.

Anne adaylarının hamilelik zamanlarında dikkat etmesi gereken önemli hususlardan biri de sigara konusudur. Anne adayları normal yaşantılarında asla bu zararlı maddeyi içmemesi gerektiği gibi hamilelik zamanlarında da sigaraya asla yaklaşmamalı ve hatta mümkünse sigara içilen mekanlarda dahi durmamaya özen göstermelidir. Bununla birlikte anne adaylarının hamilelik dönemlerinde en fazla dikkat etmesi gereken bir diğer konu ise stres faktörüdür. Özellikle hamilelik dönemlerinde anne adaylarının korkulu rüyası haline gelen stres faktörü hakkında uzmanlar anne adaylarını uyarmakta ve mümkün olduğu kadar bu hassas dönemlerde anne adaylarının yalnız kalmamaya dikkat etmeleri gerektiğinin altını önemle çizmektedirler

Orta Kulak İltihabı

Orta kulak iltihabı, en çok rastlanılan kulak iltihaplarının başında gelir. Çoğunlukla çocuklarda görülse de hemen herkesin hayatından bir kere rastladığı kulak sorunlarından biridir. Tedavisi doğru yapıldığı takdirde ciddi sonuçları bulunmayan orta kulak iltihabında, özellikle de çocuklarda dikkatlice takip edilmesi gereken ciddi bir hastalıktır. Çocukta bir işitme kaybı yaşanırsa, bu çocuğun öğrenmesine ve konuşmasında da sorun yaratabilir.orta kulak iltihabı, orta kulak iltihabı tedavisi, orta kulak iltihabı tanısı

Orta kulak nedir?

Orta kulak, kulak zarının arkasında yer alan ve içi hava ile dolu olan boşluktur. Orta kulak, dış kulaktan kulak zarı ile ayrılmıştır. Sorunsuz bir kulakta orta kulak ile dış havadaki basınç birbiriyle eşit olmalıdır. Böylece kulak zarı sorunsuz titreşir. Orta kulağa hava, östaki borusundan girer. Östaki borusu ise orta kulak ile geniz arasında bağlantı sağlar. İşte tam bu noktada, östaki borusu aracılığıyla genizdeki ya da burundaki bir bakterinin ya da virüsün, orta kulağa ulaşmasıyla hava dolu olan bu boşlukta sıvı birikir. Bu da orta kulak iltihabını ortaya çıkarır.

Orta Kulak İltihabı Belirtileri

Kulaktaki ağrı, akıntı, işitmede güçlük yaşanması, ateş, huzursuzluk orta kulak iltihabının öne çıkan belirtilerindendir.

Orta Kulak İltihabı Tedavisi

Orta kulak iltihabı aslında kimi durumlarda tedaviye bile gerek duyulmadan kendiliğinden geçen bir kulak iltihabıdır. Bağışıklık sistemi, zaman içerisinde orta kulakta bulunan virüsü yenebilir. Ancak bağışıklı sistemi zayıf olan ve hastalığı kendiliğinden geçmeyen kişilerde en sık kullanılan tedavi yöntemi ise antibiyotik kullanımıdır. Orta kulak iltihabında soğuk algınlığıyla ortaya çıkmış ise ağrı ve ateş düşürücü ilaçlarla, burun damlası da tedaviye dâhil edilebilir. Bazı durumlarda ise kulak tüpü de tercih edilir. Kulağa takılan tüp sayesinde orta kulağa hava girişi sağlanır. Böylece orta kulaktaki basınç da normalleştirilmiş olur. Tüp tedavi sonuç verene kadar o bölgede bırakılır.

Akrepler Nasıl Yaratıklardır?

Akrepler eklem bacaklı küçük böceklerdir. Sıcak iklimin görüldüğü her alanda akrep canlısı ile karşılaşmak mümkündür. Bu böceklerin 4 çift ayakları vardır ve her ve her ayağın uç kısmında kıskaçları bulunur. Akreplerin bunlardan hariç kolları gibi kullandıkları güçlü 2 adet kıskaçlı organları bulunur. Genellikle tüm türleri zehirli olan böceklerdir. Bu böceklerin sıcak ülkelerde yaşayan türleri diğer türlerine oranla zehri daha güçlüdür. Akreplerin tüm türleri hayvansal olarak beslenir. Bu böcekler önce avını belirler ve sinsice yaklaşıp sokar daha sonra etkisiz hale gelen avlardan beslenerek yer. Akrepler genellikle doğal ortamda bulunurlar. Akrep haşeresinin bedeni üzerinde çok güçlü algılayıcılar bulunur ve bu sayede çok uzaktaki besinlerine rahatlıkla ulaşır.akrepler nerede yaşar, akrepler nasıl ilaçlanır, akrep ilaçlama

Akrebin bünyesi ve yapısı çok güçlüdür. Aşırı sıcaklığa dayanabildiği gibi aşırı soğuğa da dayanabilir. Bu zararlı haşereler diğer böcekler gibi genellikle geceleri çok aktif olurken gündüzleri ise çok pasif bir yapıdadır.

Bu canlılar yuvalarını toprak altına, kaya ve taşlar altına, ağaç kütükleri altına yaparlar. Özellikle insanların yaşama alanlarına ilkbahar ve sonbahar mevsiminde gelirler. Çünkü akrepler yağmurların yağması ile yuvaları su altında kalır ve bunlar yuvalarından çıkarak yüksek yerlere ve güvenli alanlara sığınırlar. İşte bu esnada insanların yaşam alanlarına kadar ulaşırlar. Akreplerin insanlara tek zararı insanları sokmaları ve zehirlemeleridir. Akrep sokmasında insanlar zehirlenebilir ve hatta ölebilir. Bu bakımdan akrep sokmasında mutlaka en yakın sağlık kuruluşuna başvurup tedavi olmak gerekir. Şayet geç kalınmasında insanlar ciddi sağlık sorunu yaşayabilir. Akrepler haşeresinden kurtulmak ve bu böcekleri yok etmek için mutlaka bunları ilaçlamak gerekir. Akrep çok zor ölen bir haşeredir. Bunun için mutlaka yoğun kokulu sıvı ilaçların kullanılması gerekir. Akrep ilaçlamasını kesinlikle ilaçlama bilgisi olmayan kişilerin yapması doğru değildir. Bu böceklerin ilaçlanması için ilaçlama şirketimizi arayabilir ve bizden akrep ilaçlama ile ilgili bilgi alabilirsiniz.