Dış Görünümün Etkisi

Dış görünümün etkisi, bulunulan ortamda kişiye gösterilen ilgi ile kendini belli eder.  Atalarımız her ne kadar insanın iç güzelliği önemli deseler de dış güzellik de önemlidir. Yaşadığımız dönemdeki toplum içinde var olma çabaları ve insan ilişkilerinin fazlalığı nedeniyle dış güzellik fazlasıyla önem kazanmış durumdadır. İkili ilişkilerde yapılan yüz yüze görüşmeler sırasında karşısındakinin yüzüne bakarak konuşmak yazılı olmayan kurallardandır.dış görünüm, kepçe kulak estetiği, kepçe kulak ameliyatıBu nedenle yüz bölgesinde dikkat çeken bir yer, yapılan görüşmenin olması gerektiği gibi gerçekleşmesine engel teşkil eder. Görüşme iki sevgili arasında bile olsa, yüz bölgesindeki kusurlar dikkat çeker. Dış görünümün etkisi işte bu görüşme noktasında ortaya çıkmaktadır. Yüz bölgesi dış görünümün en önemli parçasıdır ve genelde ilk tanışmalarda yüz bölgesine bakılır. Kepçe kulaklı birinin yapacağı bir görüşme veya tanışma sırasında kulakları hemen dikkat çeker. Bu kişinin ilk fırsatta kepçe kulak estetiği yaptırarak kulaklarındaki şekil bozukluklarını düzelttirmesi gerekir. Yüz yüze yapılan görüşmelerde yüzdeki yara izi, eğri burun, cilt lekeleri hatta yanlış yapılan makyaj bile dikkat çeker. Yapılacak görüşmenin bir iş görüşmesi veya akraba toplantısı şeklinde olacağını varsayarsak dış görünümdeki her türlü iz ve kusurlar dikkat çekecektir. Kepçe kulak ameliyatı ve rinoplasti uygulamaları, yüz bölgesinde olumsuz yönde dikkat çeken yerlerin doğal görünecek şekilde onarılmasını sağlamaktadır. Yüzde yer alan yara izi, kepçe kulak veya eğri burun ile hatırlanmak yerine kusursuz güzelliğinizle akıllarda yer etmek istiyorsanız estetik cerrahinin nimetlerinden yararlanabilirsiniz.

Toplum içinde dış görünümün etkisi çok fazla önem arz etmektedir. Giyilen kıyafetin rengi, yapılan makyajın güzelliği, yüz ve cilt parlaklığı gibi ikili ilişkilerde direk etki gösteren unsurlar fazlaca önemsenmektedir. Bu nedenle dış görünümünüzü bozan yüz bölgesindeki kusurları estetik cerrahi yöntemleriyle düzelttirebilirsiniz.

İmplant tedavisi ne kadar sürer? (Bölüm 2)

İmplant işleminden önce hasta hakkında detaylıca bir sağlık durumu raporu düzenlenmektedir. Bu raporda kişinin yaşı, kemiklerinin durumu, kaç adet implant gerekeceği, kişinin kalıtsal ya da sonradan oluşan önemli hastalıklarının bulunup bulunmadığı bir çok test yapılarak ortaya çıkartılır. Son olarak çene kemiğinin de röntgeni alınarak gerekli tedavi yöntemi hasta ile birlikte belirlenir. Hastanın talepleri ve mevcut implantdurumu göz önünde bulundurularak doktor tarafından bilgilendirildikten sonra kişi isteklerini belirterek ona göre tedaviye başlanır. Tedaviden önce ağız başta olmak üzere vücutta enfeksiyon durumu söz konusu olmamalıdır. Çünkü implant bir çok cerrahi operasyonda olduğu gibi kendi başına da önemli bir operasyon geçirme işlemidir. İmplant tedavisi başlangıcında kişinin sağlığı ve isteği doğrultusunda uyuşturulma operasyonu yapılır. Daha sonra çene kemiği oyularak implantlara yeterli yer açılır. Yerin açılmasından sonra başka bir alet ile implant çizgilerine uygun yer belirlenir. İmplantlar özenle yerleştirildikten sonra eğer kişi genel anesteziyi tercih etti ise odasına gönderilir. Hastanın uyanmasından sonra genel bir kontrol yapılarak her şey yolunda ise hasta isteğe bağlı olarak evine gitmekte özgürdür. Tedavi sonrası ve öncesi uzman hekim hastayı bilgilendirecektir. Çünkü implant çok özenli bir bakım ve tedavi gerektirmektedir. Günde en az bir saat sadece implant için vakit ayırmak gerekir. Özellikle implant uygulandıktan sonraki ilk aylar çok önemlidir. Kişinin sigara ve alkolden uzak durması gereklidir. Sigara ve alkol her hastalıkta olduğu gibi implant operasyonu sonrası içinde bir tehlike arz etmektedir. Tehlikeler implant ne kadar zamanda yapılır cevabına karşılık getirmez. Özellikle ağız içi bir cerrahi operasyon olan implant için bu konu daha hassastır. İmplant tedavisi ne kadar sürer yada bu operasyon ne kadar zaman alır gibi admin cevapları yayınlanmaktadır.

İmplant tedavisi ne kadar sürer? (Bölüm 1)

İmplant işlemleri hastaya uygulanacak tedavi yöntemi, implant sayısı, hastanın sağlık koşullarına göre değişkenlik göstermekte olup bu süre genelde en az üç, en fazla altı ay sürmektedir. İmplant tedavisi ne kadar sürer sorusundan önce bilinmesi gereken implantın ne olduğu, nasıl olduğu, tedaviden önce neler yapıldığı sorulmalıdır. implantİmplant çağımız şartlarına, gelişmiş teknoloji teknikleri kullanılarak uyarlanmış ve yaklaşık olarak otuz yıl önce keşfedilmiş bir tedavi yöntemidir. Asıl adı diş ekme yöntemi olarak bilinen implant tedavisi bütçe gerektiren özel madenler kullanılarak özel makineler aracılığı ile işlenmektedir. İmplant olarak ekilen dişler bir çok geçici veya kalıcı olarak yapılan diş tedavi yöntemlerine oranlarına göre çok daha yüksek başarı oranlarına sahiptir. Bununla beraber hastaya kattığı özgüven ve işlevsellik bu başarının en büyük kısmını oluşturmaktadır. Mevcut protezler veya köprülere göre çok daha iyi bir şekilde insan hayatına katkıda bulunan implantlar hastanın daha iyi beslenmesine yardımcı olmakla kalmaz daha iyi bir dış görüntüye kavuşur ve konuşmalarını eskisi gibi güzel günlerine geri döndürür.

Uzmanlarca klinik ortamlarda verilen yerinde teşhis ve doğru adımlar uygulanarak yapılan her implant tedavisi hastaya tüm yaşantısını yeniden sunacak bir diş tedavisi sunmaktadır. Eksik ya da bozuk veya hiç olmayan dişlerin yerini tutabilecek ve tıpkı bir dişin gösterdiği tüm faaliyetlerine yerine getirebilecek bir şekilde üretilmiş ve doğru yöntemler ile çene kemiğine adeta monte edilen her implant kişiyi hayat boyu diş bakımından özgür tutacak niteliktedir.

İmplantların aslında bir çok türü, çeşidi ve işlevi bulunmaktadır. Ancak en yaygın bir şekilde kullanılmakta olan türü ise bildiğimiz vidayı andıran vida tipi implantlardır. Doktorların genel anlamda tercih ettiği yegane tür olan vida implantlar insan çene kemiğine özel makineler sayesinde işlenerek uygulanmaktadır. Bu nedenle belirli boyutlara sahip olan özel implantlar üretilmektedir. Kişinin çene kemiğinin genişlik ve uzunluk ölçüsüne uygun olarak üretilen implantlar eğer hastanın çene kemiğinde olağan üstü bir durum yok ise rahatlıkla uygulanmaktadır. Bu nedenle tedaviden önce ilk araştırılan şey hastanın kemik oranı, kemik kalitesi, kemik sağlamlığı, kemik genişliği gibi fonksiyonlardır. Burada implant ne kadar zamanda yapılır acaba diyebilirsiniz.

Bölüm 2’ye Git