ARABALI KURYE KİME DENİR?

Son yıllarda özellikle büyük şehirlerde nüfusun sürekli olarak artması sonucunda trafik büyük bir sorun haline gelmiştir. İnsanlar zamanlarının büyük bir kısmını trafikte harcadıkları için oldukça büyük sorun olarak bu durum yaşamlarına yansımaktadır. Trafik sorununu ortadan kaldıracak bir çözüm bulunmamıştır. Bu durum genel olarak taşımacılık alanında da çeşitli çalışmaların yapılmasına neden olmaktadır. İnsan sayısının artması ihtiyaçların da artmasına neden olduğu için kargo firmalarının sayısında gözle görülür bir artış yaşanmıştır. Bununla birlikte kargo firmalarının çeşitli dağıtım yöntemleri bulunmaktadır. Arabalı kurye bu dağıtım yöntemlerinin başında gelmektedir. Sıklıkla kullanılmaktadır. Genellikle konforlu ve hızlı bir dağıtım yapılmasını sağlamaktadır.Arabalı kurye genellikle trafikte araçlı olarak seyahat eden ve dağıtımlarını bu şekilde yapan kişilere denilmektedir. Kargo firmalarının en çok kullandığı dağıtım yöntemlerinin başında gelmektedir. Geniş bir alanda dağıtım yapılmasını sağlamaktadır. Bu şekilde farklı alanlara aynı gün içerisinde ulaşmak ve bu şekilde daha sağlıklı bir dağıtım yapmak mümkündür. Bununla birlikte daha ağır gönderilerin dağıtımı yapılmaktadır. Ağır olan ürünlerin dağıtımının araçsız bir şekilde yapılması mümkün değildir. Yapılsa dahi çok fazla zaman kaybı yaşanacağı için araçların kullanılması tercih edilmektedir. Bununla birlikte kargo çalışanları için de daha konforlu bir çalışma şekli sunulmaktadır.arabalı kurye kime denir, arabalı kurye nedir, arabalı kurye olmak

Arabalı kurye çalışanları genel olarak mesai saatleri içerisinde çalışma göstermektedir. Dağıtımlar farklı bölgelerde kolaylıkla yapılmaktadır. Trafiğin olmadığı saatlerde ulaşım çok hızlı bir şekilde gerçekleşmektedir. Aynı gün içerisinde dağıtımların büyük bir kısmı müşterilere ulaşmaktadır. Ayrıca daha güvenli bir taşıma imkanı sunduğu için kırılması ya da zarar görmesi muhtemel olan ürünler kolaylıkla taşınmaktadır. Genel olarak araçlarda bulunan takip sistemi merkez tarafından sürekli olarak kontrol edildiği için müşteriler de internet üzerinden kargolarının dağıtım olarak hangi bölgede olduklarını kolaylıkla izleyebilirler. Aynı zamanda takip sistemi kargoların bire bir izlenerek merkez tarafından kontrol sağlandığını da göstermektedir. Bu şekilde başarılı bir şekilde kargolarınıza ulaşabilirsiniz. Arabalı kuryeler dağıtım açısından tecrübeli kişilerden oluşmalıdır.

Arabalı Kurye Kime Denir?

Bir yerden bir yere zarf paket ya da eşya taşıma işini arabalarla yapan kişilere arabalı kurye adı verilmektedir, kişiler zarf paket ya da eşyaları daha uzak mesafelere ulaştıracakları için arabalarla bu işi yapmaktadırlar. Standart olarak kuryelik yapmak isteyen kişi ya da kişilerden istenilmekte olan bütün şartlar bu işi yapmak isteyen kişi ya da kişilerden de isteniliyor. Buna ek olarak araba kullanabilmek için gerekli ehliyete sahip olmak şartı da; bu işi yapacak olan kişi ya da kişilerden istenilmektedir. Arabalı kurye olarak işe başlayacak olan kişilerin kuvvetli harita bilgisine sahip olmaları ve yer yön duygularının güçlü olması da önem arz eden durum olmaktadır.arabalı kurye kime denir, arabalı kurye nedir, arabalı kurye olmak

Arabalı kurye olarak görev yapacak olan kişi ya da kişiler; ciddi sağlık problemlerini bünyelerinde barındırmamalıdırlar. Aynı zamanda en az ilkokul mezunu olmalı, iyi derecede Türkçe bilmeleri, kuvvetli harita bilgisine sahip olmaları, araba kullanabilmek için gerekli olan ehliyetin alınmış olması da yine bu işi yapacak olan kişi ya da kişilerde aranılan şartlar arasında olmaktadır. Bu şartları sağlayan kişi ya da kişiler; 2 farklı kazanç sisteminin karşılarına çıkacağı kuryelik işine başlayabilirler. Bazı firmalar ya da şirket bu alanda maaş+sigorta üzerinden kazanç sunarlarken; bazı firmalar da % 50 sistemine göre eleman alımı yapmaktadırlar. % 50 kazanç sistemi ilgili firma ya da şirkete göre değişkenlik gösteren durumdur. Bu 2 farklı kazanç sisteminden istediğiniz birisini seçerek siz de arabalı kurye işine başlayabilirsiniz. Tabi bu işte çalışabilmek için gerekli olan şartların sağlanmış olması önem arz den durumdur. Bu şartları sağlamanız durumunda bu işte çalışabilmek için artık başka hiçbir engeliniz kalmamış olacaktır, bundan sonrası sizin çalışma sisteminize göredir.

Bir yerden bir yere zarf paket ya da eşya taşıma işini arabalarla yapma görevini üstlenmiş olan kişi ya da kişiler; daha çok uzak mesafelere bakan kuryelerdir, çünkü ancak arabayla uzak mesafelere zamanında teslimat yapılabilmektedir. Hızlı teslimat için arabalarla bu işin yapılıyor olması önemli olmaktadır.

ACİL KURYELERİN DİĞER KURYELERDEN FARKI NEDİR? 

Zaman insanlar için oldukça değerlidir. Bu durumda zaman kazanmak ve kendilerine zaman ayırabilmek için kişilerin hızlı çalışmaları çoğu zaman pek çok şeyden fedakarlık etmeleri gerekmektedir. Zamanın değerini bilen insanların hızlı bir şekilde davrandıkları görülmektedir. Genel olarak taşımacılık sektörü zamanın değerini bilen insanlara özel bazı hizmetler vermektedir. Bununla birlikte genel olarak taşımacılık yapan firmaların sayısında insanların ihtiyaçları doğrultusunda gözle görülür bir artış meydana gelmektedir. Genel olarak oldukça kaliteli bir şekilde hizmet verilmektedir. Genellikle çeşitli kurye çalışmalarından kişiler kendilerine en uygun olanı sorunsuz bir şekilde seçebilirler. Bunun için büyük kargo firmalarından destek alarak onların kendilerine en uygun çalışmaları seçmeleri gerekmektedir. Bu durumda zaman kazanmak isteyen kişiler için acil kurye çalışmaları başlatılmıştır.
Acil kurye son yıllarda en çok tercih edilen dağıtım yöntemlerinin başında gelmektedir. Genellikle dağıtımlar mesai saatleri içerisinde yapılmaktadır.acil kurye nedir, acil kuryenin farkı, acil kurye ile normal kurye farkları

Kargo firmaları için mesai saatleri sabah 8 sularında başlayıp aksam 6 sularında son bulmaktadır. Genellikle dağıtım firmalarının teslim süresi 1 gün ile 3 gün arasında değişmektedir. Bu teslim süresini göze alan kişilerin gönderileri bu tarihler içerisinde sorunsuz bir şekilde teslim edilmektedir. Bu durumda acelesi olanlar için acil kurye çalışmaları hız kazanmıştır. Genellikle acil toplantılar ve firmaların gerekli sunumları için kullanılan bu yöntem kişilerin özel ihtiyaçları için de kullanılmaktadır. Aynı gün içerisinde teslimat sağlanmaktadır.Acil kurye genel olarak normal çalışma performansından farklı bir çalışma düzenine sahip olduğu için normal dağıtımdan farklı bir ücret talep edilir. Ancak hızlı çalışma düzeni ile oldukça kaliteli bir çalışmadır.

Genellikle aynı şehirde olan gönderiler için yarım saat ile iki saat arasında değişen bir teslimat süresi belirlenmiştir. Bu teslimat süresi gönderilerin ağırlığına dağıtım şekline ve gönderilecek olan mesafeye göre değişiklik göstermektedir. Bu süre ve çalışma ile birlikte doğru orantılı bir şekilde değişmektedir. Bu durumda hızlı bir şekilde acil durumlar için zamanın değerini bilen kişiler için acil kurye hızlı bir şekilde yola çıkmaktadır. Bu sayede mağduriyet yaşamadan sorunlar oluşmadan hızlı bir şekilde gönderiler sahiplerine ulaşmaktadır.

Yaya Kuryelik Yapma

Yaya kuryeler size en kolay ulaşarak iletişim kuran insanlardır. Gösterdikleri güler yüz size aldığınız ürünün size doğru ulaştığının bir göstergesidir. İçerisindeki taşıdığı ürünleri bilmeden güvenle taşımaktadırlar. Getirdikleri ürünleri açamazlar. Ambalajı açılmış paketlerinizi asla almamalısınız. Bu kuryeler açılmış ya da deforme olmuş bu paketleri tekrar iade edebilme sorumluluğu içindedirler. Kuryeler siz evde yok iseniz veya iş yerinde değilseniz paketlerinizi hiçbir yere ya da şahsa bırakamazlar. Tekrar ürün sahibine bu konuda bilgi vermek zorundadırlar ve bulamadıklarına dair kuryeyi bekleyen şahsa artık cep telefonlarıyla mesaj da atabilmektedir. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte yaya kuryeler biraz olsun rahatlamışlardır. yaya kuryelik yapma, nasıl kurye olunur, yaya kurye olma

Postacı olarak da adlandırılan kuryeler önemli belgelerde imza alarak, kimlik sorma yetkisine sahiptirler. Böylelikle doğru kişiye ulaşıp ulaşamadıklarını anlayabilirler. Özellikle devlet ile ilgili konularda, özel firmaların siparişlerinde, ulaklarda, banka işlemi yapılan kredi kartlarının alımların da daha da özen göstermektedirler. Giydikleri üniforma veya özel şirketlerin kıyafetleri ile alıcıya güven vermeye çalışırlar. Böylelikle sizde gönül rahatlığı ile ürününüze kavuşabilirsiniz.

Yağmurda ıslanan, soğukta üşüyen, sıcakta terleyen, yürümekten ayakları şişen kuryeler size vaktinde ve saatinde ulaşabilmek için çabalar. Evimizin, işimizin, çocuğumuzun en önemlisi de kendimizin ihtiyacını zamanında getiren kuryeler hayatta en büyük yardımcımızdır. Beklentilerimiz çok büyük olmayabilir ama yaya kuryeler için beklentilerinizin büyük ya da küçük olmasına bakmaksızın size ve ailenize en iyi şekilde hizmet sunmaktadır. Onlar için önemli olan, ellerindeki posta ya da evrakın ulaşılması gereken yere zamanında ve en güvenilir şekilde ulaştırmaya çalışmaktır. Bu postacı kuryeler ayrıca yürüyüş yaparak zinde kalmaktadır. Nefeslerinin açılması onlara hayata artı olarak başlamalarını sağlamaktadır. Normalde insanların yürüyüşlerinin aksine daha hızlı ve ritmik olarak yürürler. İşlerini daha çabuk yapabilmek için bu ritme ihtiyaçları vardır. Sabahtan akşama kadar dolaştıkları semtleri tanıyarak kendi özgüvenlerini de arttırırlar. Rahat ayakkabılar ve kıyafetlerle daha iyi performans göstermektedirler. Genç, yaşlı, kız, erkek, evli, bekâr yani kendine ve ayaklarına güvenen bütün işsizler sizde bu işe aday olabilirsiniz. Emin olun ki bu işi yapabilirsiniz.