Android Telefon İle Yapılabilecekler

Teknolojiyi seven biriyseniz akılı cihazların büyüsüne çoktan kapılmışsınızdır. Hala akıllı bir cihaz satın almadıysanız da şuan tam zamanıdır. Adeta teknolojinin zirvesine ulaştığımız şu günlerde çoluk çocuğun dahi elinde akıllı telefon varken sizin elinizde yoksa yanlış giden bir şeyler var demektir. Değişmeyen tek şeyin değişimin olduğunu kabul eden biriyseniz içinde yaşadığımız şu yılların teknoloji yılı olduğunu ve birçok şeyin değişebileceğini de kabul etmişsiniz demektir. Değişimden payını alan en gözde cihazlar telefonlar olmuşken akıllı telefonlar ile yapabileceklerinizi bilmek hakkınızdır diye düşündüğümüz için biz de bugün sizlere bu konuda bilgi vermeyi uygun gördük.Akıllı telefonlar ile yapılabilecekler, akıllı cep telefonları ile yapılabilecek şeyler, akıllı telefonlar ile neler yapılabilir

Akıllı telefon ile neler yapabilirsiniz sorusuna binlerce farklı cevap verebiliriz. Lakin o kadar fazla uzun bir yazıyı okumayacağınızı düşündüğümüz için sizlere kısa kısa bazı şeylerden bahsedeceğiz. Akıllı telefonunuz ile öncelikle her telefon ile yapabildiğiniz gibi sesli aramalar yapabilirsiniz. Sesli arama artık sizin için yeterli gelmiyorsa görüntülü arama yapabilirsiniz. Bu da mı yetmiyor yazılı mesaj atabilir, sevdiklerinize video gönderebilir, resim gönderebilirsiniz. Bir telefondan yapmasını istediğiniz şeylerde sadece iletişim kurabilmesi değil ise onunla yapabileceğiniz diğer şeylere göz atabilirsiniz.

Akıllı telefonunuz ile iletişim kurmanın yanı sıra birçok farklı uygulama ve oyunu edinip onları kullanabilirsiniz. Edineceğiniz uygulamalar ile borsayı takip edebilir, bankacılık işlemlerinizi yapabilir, evinizi kontrol edebilir, bazı cihazlar ile etkileşime geçip evcil hayvanını dahi cep telefonunuz aracılığıyla bakabilirsiniz. Akıllı telefonunuzu bilgisayar gibi kullanarak işlerinizin büyük bir kısmını halledebilirsiniz.

Android telefonunuz ile yapabilecekleriniz aslında tamamen siniz hayallerinize kalmış bir şeydir. Tabii bunu o kadar da büyük hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz gibi algılamayın. Her ne kadar teknoloji harikası ürünler olsalar da akıllı telefonlarında yapabilecekleri sınırlıdır. Bilgisayarınıza takılıp evde yalnız kalmaktansa cep telefonunuzu yanınıza alıp dilediğiniz yere gidebilir ve hem sosyalleşir hem de teknolojiden kopmamış olursunuz. Kim bilir belki de telefonunuzu kullanıp yerinizi bildirdiğinizde şans eseri bir bay ya da bayan arkadaş edinir aşk hayatınızda da gelişme yaşayabilirsiniz.

Bilgisayar Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Teknoloji her geçen gün biraz daha ileri giderken elimizde bulunan cihazların miladı da o derece hızlı bir şekilde dolmaktadır. Örneğin; bir bilgisayara yüksek fiyatlar ödeyip alırız ve birkaç yıl sonrasında o bilgisayar döneminin en kötü bilgisayarları arasına girer. Aslında kötü olan bilgisayar değil teknolojinin hızlı gelişmesi ile yenilenmenin aşırı hızlı olmasıdır. Bu tür sorunlar ile karşılaşmak istemiyor ve satın aldığınız bilgisayarı hiç değilse kullanabileceğiniz en uzun süre boyunca kullanmak istiyorsanız gelişmiş özellikleri olan cihazlara yönelmenizde fayda vardır.Bilgisayar seçiminde dikkat edilmesi gerekenler, bilgisayar alırken dikkat edilmesi gerekenler, bilgisayar alırken nelere bakılmalı

Bilgisayar alırken dikkat etmeniz gereken noktalara gereken önemi verirseniz uzun ömürlü bir cihaz satın alabilirsiniz. Peki; ne gibi özellikleri bilgisayarın kullanım ömrünü uzatır. İlk olarak bilgisayar almaya karar verdiğinizde kullanım amacınızı belirleyin. Sadece internette sörf yapacak, raporlarınızı yazacaksanız farklı özelliklerde bir bilgisayar yok oyun oynayacak, çizim vb. gibi işleri yapacağınız gelişmiş programları çalıştıracaksanız farklı özelliklerde bir bilgisayar satın almalısınız. Kullanım amacınızı belirledikten sonra sıra bilgisayarın markasını ve donanım ile yazılım özelliklerini belirlemeye gelmektedir. Mac ve Windows olmak üzere en fazla kullanılan iki farklı işletim sistemi bulunmaktadır. Kullanım amacınıza hangisi uygun ise o işletim sistemini seçmelisiniz. Mac daha çok iş hayatında kullanılan bir işletim sistemidir. Sıradan bir kullanıcıysanız Windows tercih etmeniz daha mantıklı olacaktır. İşletim sistemine karar verdikten sonra markanızı seçmelisiniz. Marka tercihinizi yaparken fiyat, performans, yedek parça bulunurluğu, servis ağı yaygınlığı gibi konulara dikkat etmelisiniz.

Satın alacağınız bilgisayarın markasını da belirledikten sonra harddisk türü, harddisk kapasitesi, RAM boyutu, ekran kartı, ses kartı vb. gibi donanımların ne olması gerektiğine karar verin. İstediğiniz şeyleri yapabilmenize imkan tanıyan bileşenleri bir arada bulunduran bir bilgisayarı satın alabilirsiniz. Örneğin; oyun oynamak üzere bilgisayar alıyorsanız ekran kartınız paylaşımsız olmalı ve yüksek bir kapasiteye sahip olmalıdır. Depolama alanınız yani harddiskiniz büyük olmalı, ram kapasiteniz yüksek olmalı ve ses kartınız sorunsuz çalışan bir kart olmalıdır. Birçok oyuncu oyun oynarken oyun seslerini de duymayı sever. Ses kartınız ne kadar  kaliteli olursa bilgisayarınızdan alacağınız ses de o derece iyi olur.

Doğal makyaj nasıl uygulanır?

Bayanların bir hayli fazla tercih ettiği makyaj uygulamaları arasında bir çok farklı çeşit bulabilmek kolaydır. Elbette ki genel olarak geçici makyaj uygulaması tercih edilse de bunların yanı sıra kalıcı makyajlarda bazı kişilerin tercihleri arasında yer almaktadır. Doğal görünüme ulaşmak isteyen bayanlar ise genel olarak natürel tonlar tercih edilip daha hafif bir görünüme ulaşılır. Sizlere bu yazımızda doğal makyaj nasıl yapılır sorularını yanıtlayıp, bazı bilgiler vererek yardımcı olalım.doğal makyaj yapma, doğal makyaj teknikleri, doğal makyaj nasıl yapılır

Doğal makyaj teknikleri

Doğal görünümüme ulaşmanın ilk adımı elbette ki kullanılan tonlardan geçiyor. Bu durumda natürel tonlar tercih edilmeli ve buna uygun uygulama yapılması gerekir.

  • Eğer ki, cildiniz biraz daha sarıya yakın bir ten rengine sahip ise bu durumda tercih edilecek olan fondöten ve ya diğer makyaj malzemeleri, krem formlu olmalı ve bej olarak tercih ediniz.
  • Kendi ten renginize uygun renkler kullanabilmek için ilk olarak bazı tonları uygulayarak, kendinize özgü bir dizayn oluşturmalısınız. Böylelikle daha doğal görünüm yakaladığınız durumda tercihlerinizi çeşitlendiriniz.

Peeling uygulaması

Özellikle doğal makyaj teknikleri arasında yer alan peeling ve dudaklar için kesinlikle tercih edilmesi gereken noktalardandır. Pürüzden ve kuruluktan kurtulmak için tercih edeceğiniz peeling, sonrasında bir nemlendirici ile desteklenerek güzel dudaklara sahip olunabilir. Ölü derileri kullanacağınız kozmetik ürünler ile götürdükten sonra zaten doğal bir görünüm kazanırsınız. Böylelikle yalnızca nemlendirici bile hem doğal hem de güzel görünüm için yeterli olur. Biraz daha renkli görünmek isterseniz hafif tonlarda ruj tercih etmelisiniz.

Kapatıcı

Tercih edilecek olan kapatıcıların cilt lekelerinin giderilmesinde etkili olsa da, elbette ki daha koyu tonların tercih edilmesi maalesef pek çok kişi için yanlış uygulama oluyor. Normal ten renginden yüzünü uzaklaştıracağı için tercih edilmemektedir. Böylelikle daha doğal görünüm için ton seçimi çok önemli bir kavramı ifade eder.

Fondöten

Eğer ki, kapatıcı lekelerin giderilmesinde etkili olduysa, aslında bunu kullanmanıza gerek kalmaz. Eğer ki, lekeler halen bariz görünebiliyorsa bu durumda da abartmayacak şekilde uygun tercih edilen ton fondöten kullanmalısınız. Tamamen pürüzsüzlük kazanabilmek üzere hafif bir ton tercih edilmelidir.

Moral Bozukluğuna Sebep Olan Şeyler

İnsanları diğer canlı varlıklardan ayıran birçok farklı yönleri vardır ancak onları diğer varlıklardan ayıran yegane bir özellik vardır ki o da moral durumudur. Bir insan kendini iyi hissettiğinde moralim yerinde der bu onun keyifli olduğunu, sıkıntılı hissetmediğini, kendini çok iyi hissettiğini belirten bir cümledir. Oysa çevrenizde mutlaka görmüşsünüzdür ya da kendiniz bizzat yaşamışsınızdır. Canı sıkkın insanlar vardır, öflerler püflerler falan can sıkıntıları olduğunu böyle belli ederler. Bazı kişiler ise öfleyip püflemek yerine bu durumu kendi içlerinde yaşarlar ve bu da onlarda moral bozulmasına yani bir başka deyiş ile kendilerini kötü hissetmelerine sebep olur. Peki; tam anlamıyla moral bozulması nedir ve buna neler sebep olur?Moral bozulmasının sebepleri, neler morali bozar, moral niye bozulur

Moral bozulması demek kişinin kendini kötü hissetmesi, bir şeylerin yolunda olmadığı demektir. Örneğin; birisi sevdiği birinden ayrıldığında artık onunla birlikte olmadığından yani bir şeyler olması gerektiği gibi en azından o kişi için olması gerektiği gibi olmadığından onda meydana getirdiği can sıkıntısı onun moralinin bozuk olmasıdır.  Aslında moral kelimesini tanımlamak ve iyi moral kötü moral diye ikiye ayırmak daha doğru olacaktır. Morali şöyle basitçe açıklayabiliriz. Bir kişinin içinde bulunduğu an için hislerinin durumu onun moralidir. Hisleri iyi ise morali iyi, hisleri kötü ise morali bozuk demektir.

Bir insanın moralini peki neler bozabilir? Bir insanın moralini bozabilecek o kadar fazla şey vardır ki say say bitmez. Parasının az olması, bir kişinin kendini yakışıklı ya da güzel bulmaması, arabasının eski model olması, çocuklarının onu aramıyor olması vb. birçok şey moral bozulmasına sebeptir. Gerçek anlamda ise moral bozulmasına sebep olan şey kişilerin kötü yönlü düşünüyor olmasıdır. Örneğin; arabası eski model diye morali bozuk olan kişi halbuki birçok kişinin arabası yok benim arabam var diye iyi yönlü düşünse morali bozulmayacak aksine daha da iyi olacaktır. Kendini yakışıklı veya güzel bulmayan kişiler kafalarını kaldırıp diğer insanlara baksalar ve kendilerinden daha kötülerinin de olduğunu görseler veya güzel ve çirkinlerin aslında onlardan bir farkı olmadığını algılasalar hiç de moralleri bozulmaz. O halde konumuzu şöyle toparlayabiliriz; moral bozulmasının tek bir sebebi vardır o da düşünce şekli. İyi düşünürsen moralin düzelir, kötü düşürsen moralin bozulur.

Sağlık söz konusuysa dişlerinizi unutmayınız!

Hepimiz yaşımızın ya da çalıştığımız ortamın etkisi sonucu çeşitli sağlık problemleriyle karşı karşıya kalabiliriz. Stresten uzak bir yaşam, doğru beslenme ile yeterli uyku uyuma gibi sağlığımız için dikkatli olmamız gereken onlarca detay bulunuyor. İşte bu önemli detaylardan birisi de kuşkusuz ağız ve diş sağlığıdır. Bembeyaz dişlere elbette herkes sahip olmak ister ancak bunun için sizin de yapmanız gerekenler vardır.diş bakımının önemi, sağlıklı yaşam için diş bakımı, diş bakımı nasıl yapılır

Sağlıklı dişlere sahip olmak için ne yapılmalı?

Ağız bakımı söz konusu olunca ilk akla gelen tabiki diş sağlığı konusudur. Sağlıklı dişler için günde en az iki kez dişlerinizi fırçalamanız gerekir. Dişlerin doğru fırçalanması da oldukça önemli bir konudur. Diş yapınızı uygun diş fırçası almanız diş eti kanaması problemi yaşamanızı önlemektedir. Yumuşak kıllı veya orta sertlikteki diş fırçaları diş eti kanamalarını oldukça aza indiriyor. Diş macunu alırken florürlü ürünleri tercih etmenizde fayda var çünkü florür diş çürüklerini önleyicidir.

Dişlerimi fırçalarken neye dikkat edilmeli?

Diş fırçalama sırasında kullanılan diş macunu miktarı yaklaşık olarak bir mercimek tanesi büyüklüğünde olması gerekir.  Macun fazlaca koyulduğunda ve ağızda yayılan keskin ferahlık diş fırçalamayı erken bitirmenize neden olur. Fırçalama dairesel bir yönde olması gerekir. Ön dişlerle başlanan fırçalamayı daha sonra gerideki dişlerimiz ve en son dişlerin arka kısımları takip etmelidir. Burada önemli olan dişlerin her yanının temizlenmesidir. Doğru bildiğimiz bazı yanlışlardan kaçınmakta fayda vardır. Örneğin diş fırçalamadan önce çoğumuz diş fırçasını fazlaca ıslatıyoruz. Uzmanlar diş fırçasının kuru ya da hafif nemli olmasını yeterli bulmaktadırlar. Çünkü ağzımızda diş macununu köpürtecek miktarda sıvı yer alıyor.

Ağız bakımı için diş fırçalamak yeterli olur mu?

Diş bakımında diş fırçalamanın yanı sıra fırçanın ulaşamadığı noktalarda diş ipi kullanmak gerekiyor. Diş ipi ile yemek artıklarından kurtulmanız kolaylaşacaktır. Yapışkan, şekerli ve ya asit içeren gıdalar diş çürümesini hızlandıran ürünlerdendir. Bu nedenle de söz konusu gıdalar tüketildikten sonra vakit kaybetmeden dişler fırçalanmalı ve ağızda besin artığı bırakılmaması gerekir.

Böbrek Taşına Ne İyi Geliyor?

Sıklıkla duymaya aşina olduğumuz rahatsızlıkların en başında gelen böbrek taşı idrarda bulunan kalsiyum ile ürik asit miktarının fazlalaşması ve sonrasında kristalleşerek zaman içinde böbrekte kümelenmesiyle oluşuyor. Böbrek taşı kimi zaman küçük olursa kendiliğinden kolayca idrarla atılmaktadır. Büyük olduğu zaman ise çok şiddetli ağrılara neden olabiliyor. Görülme sıklığı erkeklerde kadınlara oranla daha fazla gerçekleşir. Kimi insanlarda böbrek taşı hiç olmazken diğerlerinde tekrarlayan böbrek taşı oluşumuna rastlamak mümkün olur. Daha sıcak hava koşullarına sahip bölgelerdeki insanlarda sıvı kaybı daha çok olduğu için bu rahatsızlık sıcak iklimlerde yaşayanlarda daha sık görülür.böbrek taşına iyi gelen şeyler, böbrek taşına çözüm, böbrek taşı rahatsızlığı

Sıvı Kaybını En Aza Düşürünüz!

Daha önceden de bahsettiğimiz gibi vücuda yeterince alınmayan sıvılar böbrek taşı oluşturan sebeplerin başında gelmektedir. Günde ortalama olarak 2-2,5 litre sıvı tüketmek bu durumu minimuma indirger. Elbette ki, bu sıvıların başında hayat kaynağımız olan suyun geldiği unutulmayınız. Limonlu soda ve ya meyve suları tüketilebilirsiniz. Bu sıvılar alınırken asitli içeceklerden kaçınmalısınız, çünkü bu tarz içecekler asit ile baz dengesini olumsuz yönde etkiler. Aynı şekilde çay ve bilhassa kahvenin fazla tüketimin zararlı olduğu biliniyor.

Düzenli ve Dengeli Beslenmelisiniz!

Bu konuyla ilgili olarak en önemli nokta tuz alımını azaltılmasıdır. Hayati fonksiyonları yerine getirilebilmesi için tuz oldukça önemli bir mineral olmasına rağmen her şeyde olduğu gibi fazla tuzun vücuda zararı fazla olur. Gereğinden fazla alınan tuzun kalp hastalıkları ve böbrek sorunları başta olmak üzere pek çok ciddi hastalığa yol açmaktadır. Bu sebepten fazla tuz içeren işlenmiş gıdalardan uzak durulmalı ve daha az tuzlu ya da tuzsuz ürünlere yönelmek sağlık açısından bir gereklilik arz eder. Yağlı gıdalardan kaçınmalısınız özellikle et, yumurta ile alınan ve vücuttaki ürik asit miktarını artıran proteinler kontrollü olarak tüketilmesi gerekiyor.

Egzersiz Yapmayı ihmal etmeyin!

Düzenli olarak yapılan egzersizin vücuda sayılamayacak kadar çok yararı bulunuyor. Öncelikli olarak da kan dolaşımını hızlandırarak, kan ile damar rahatsızlıklarını engellemektedir. Kemikleri güçlendirip taş oluşumu riskini azaltıyor. Günlük hayatın içinde spor salonuna gitmeye vaktiniz yoksa her gün yapacağınız yarım saatlik yürüyüş yapmanız hem günlük hayatın stresini atmanıza hem de genel olarak sağlığınızı korumanıza yardımcı olur.