Ülkemizde Tesettür Giyim

İslam inancımıza göre kadınların toplum içinde örtünmeleri emredilmiştir. Nur ve Ahzab surelerinde farklı birçok yorumla çevrilse de genel olarak kadınların kendiliğinden görünen yüz, el ve ayak gibi uzuvları dışındaki yerlerini öretmeleri gerektiği söylenmiştir.

Yapılan bazı yorumlara göre Kuran-ı Kerim’de bahsi geçen örtünme dış elbisenin giyilmesi şeklinde basitçe olsa da genelde anlaşılan tesettür giyilmesidir.

Konu kadınlar ve giyim olunca haliyle estetik kaygı had safhada oluyor. Farklı bölgelere göre tesettürün uygulanışı farklı olmaktadır. Ülkemizde dinin zorlaştırmadan yaşanması anlayışı genelde hâkim olduğundan birçok Müslüman ülkeye nazaran çok daha estetik, güzel görünümlü ve çeşitli bir tesettür giyim geleneği vardır.

tesettür giyim çeşitleri, abiye tesettür, tesettürÜlkemizde tesettür giyim denince akla eski modern görüntünün dışında tek parça kumaştan ibaret bir giyim akla gelmez. Aksine tesettürlü bayanların görünümüne, zevklerine ve estetiğe çok önem verdikleri bilinmektedir. Günümüzde tesettür giyim çeşitleri oldukça fazladır. Kitabımızın emrettiği el ve yüzün dışındaki yerleri örtecek şekilde, işin mantığıyla orantılı olarak vücut hatlarını tamamıyla belli etmeyen ancak estetik olarak güzel görünecek en muntazam giyim hedeflenir. Bu amaçla tesettürün olmazsa olmazı bir şal veya başörtüsüdür. Farklı desen ve renklerde tercih edilecek bir şal kişinin ilk bakışta görünen en önemli aksesuarıdır. Başörtüsünün altına hem saçları tamamen kapatmak hem de güzel görünüm sağlamak amacıyla genellikle bir bone takılır. Tesettür giyim çeşitleri arasından en çok tercih edileni ve günlük yaşantıya ve iş hayatına en uygun olanı biraz bol pantolon gömlek üzerine uzun bir tunik giymek ve bir şal takmaktır. Pantolon yerine uzun bir etek de tercih edilmektedir. Bu tip tesettür giyimin kullanımı kolaydır ve ortama kolay uyum sağlar. Bunun yanında genelde dışarda davetlerde, düğünlerde, toplantılarda tercih edilen abiye tesettür çok popülerdir. Genelde belde bir kemerle toplanan çeşitli renklerde kullanılan abiyeler çok güzel ve estetik bir görünüm sağlar.

Tesettür giyim denince pardösüden bahsetmemek olmaz. Daha önceden çok popüler olan pardösü bir zamanların tesettür denince akla gelen tek çeşidiydi. Günümüzde de popülerliğini kaybetmeyen pardösüyü gençlerle birlikte biraz daha ileri yaşlardaki kadınlar tercih etmektedir.

 

Abiye Giyimde Tesettür

Günümüzde trend haline gelen tesettür modasında gün geçtikçe yepyeni ürünler piyasaya sürülmektedir. Son moda renklerini en iyi kumaşlarla bir araya getirerek ortaya çıkan özel tasarım tesettür abiye fiyatları oldukça uygundur. Bir akım halinde hızlı bir şekilde yaygınlaşan tesettür modası beraberinde birçok farklı kıyafeti ortaya çıkarmıştır. Tesettürlü bayanların özel gecelerde ve organizasyonlarda ne giysem düşüncesinden sıyrılmasını sağlayan tesettür abiye kıyafetleri üretilmektedir. Bu tesettür abiye elbiseleri farklı seçenek ve modelleriyle tesettürlü bayanların beğenisine sunuluyor. Muhafazakâr kesimdeki bayanların tercih edebilecekleri şekilde tasarlanan tesettür abiye fiyatları internet üzerindeki satışlarda oldukça ucuzdur.

Tesettür Abiye Modellerinde Sezon Desenleri

abiye fiyatları, tesettür abiye modelleri, tesettür abiye fiyatlarıZengin desen çeşitleriyle özel olarak tasarlanan tesettür abiye modelleri ile katılacağınız davetler sizin için çok daha gösterişli bir hale gelecektir. Bu özel tasarımlar bin bir renk çeşitleriyle bayanların karşısına çıkmaktadır. Ayrıca kullanılan pul ve payet işlemeleri, yaka kısmında kullanılan inci detaylarıyla katılacağınız davetteki en şık bayan siz olabilirsiniz. Bu senenin modası olan iki parçalı abiye modelleri tesettür abiye modellerinde de oldukça sık kullanılan detaylar arasındadır. Çok daha canlı tonlarda olan tesettür abiye modellerinde ayrıca kendinden baskılı kumaşlardaki elbiseler ve zarif desenler göze çarpmaktadır. Her yaş ve her bedene uygun olan tesettür abiye elbiselerde klasik ve modern izleri bir arada üzerinizde taşıyabilirsiniz. Birbirinden renkli tasarımları ve her sezona uygun indirimli fiyatlarıyla tesettür abiye elbiseler özel kumaşları ve ince nakışlarıyla bedeniniz oldukça formda gözükecektir.

Abiye Giyimde Tamamlayıcı Aksesuar: Eşarp

Hem tesettür günlük giyimin hem de tesettür abiye giyiminin tamamlayıcı aksesuar unsurlarından birisi eşarplardır. Tesettür abiye elbisenizin üzerine kullanacağınız bu tamamlayıcı aksesuar eşarp rengini ve modelini tesettür abiye elbisenizin rengi ve modeline göre seçmelisiniz. Eğer abiye elbiseniz çok canlı tonlardaysa tercih edeceğiniz eşarp rengi daha soft ve pastel tonlarında olmalıdır. Tam tersi olaraktan tercih ettiğiniz abiye elbise daha soft ve pastel tonlarında ise sizin tercih edeceğiniz eşarp rengi oldukça canlı ve parlak renklerde olmalıdır. Ayrıca seçeceğiniz abiye elbisenizin ve eşarbınızın rengi ile sizin cilt teninizin arasındaki uyum da bir hayli önemlidir.

Diş Etleriniz Gülmenize Engel Olmasın

Günde en az iki kere dişlerinizi fırçalayın diyen diş hekimleri ne kadar dinleniyor bilmiyoruz.  Bildiğimiz tek şey, ağız hijyeni sağlanmadığında diş eti hastalıklarının çok fazla olmasıdır. Sağlıklı dişeti açık pembe renkte olup, canlı bir görünüme sahiptir. Şeklinde gözle görülen bir bozulma yoktur. Dişler  düzgün temizlenmiyorsa eğer aralarındaki yiyecek artıkları ile  bakterilerin oluşumuna zemin hazırlar. Daha sonra oluşan bu bakteriler, bakteri plağı denilen jolemsi kıvamda olup diş çürüklerine ve  diş eti hastalıklarına neden olur.  Ayrıca diş eti hastalıklarına neden olan diğer neden ise diş taşlarıdır.  Erişkin insanların %70e varan diş kayıplarının sebepleri arasında bakteri plakları yer alır. Diş taşlarının ve bakteri plaklarının temizlenmesi ile kesin ve ağrısız bir sonuç alınmaktadır.  Yemek  yemeninin zevkine varabilmek için, iyi sindirim sağlanması için ve daha rahat çiğnemenin yaşanması için diş eti sağlığı çok önemlidir. Kişide eğer diş eti hastalıkları ile alakalı bir sıkıntı varsa yemek yerken çeşitli rahatsızlıklar yaşar ve adeta yemek yemekten uzaklaşır. Bu ve buna benzer durumlarla karşı karşıya kalmamak için diş temizliğine çok dikkat edilmelidir.

 

Diş eti hastalıklarının belirtileri şunlardır

 

 • Diş fırçalama esnasında kanayan dişetleri
 • Kırmızı, şiş ve hassas olan dişetleri
 • Dişlerden kolaylıkla sıyrılan ve  uzaklaşan dişetleri
 • Dişlerin ve dişetlerinin arsından akan iltihap
 • Sallanan veya giderek birbirinden uzaklaşan dişler
 • Isırma sırasında alt ve üst dişler arasındaki ilişkilerin değişmesi
 • Bölümlü protez uyumundaki değişiklik, bozulma.
 • Sürekli kötü kokan ağız kokusu.

 

Diş eti hastalıklarını önlemek için yapılması gerekenler;

 • Dişlerinizi düzenli fırçalayın, dişlerinizin yanı sıra diş etlerinizi de narince fırçalamak bu hastalığa yakalanma ihtimalinizi çok çok düşürür.
 • Arka dişlerinize muhakkak ulaşıp, onlarında temizliğini aksatmadan yapın. Çeşitli diş ipleri ile dişlerin aralarında kalan yemek parçalarını temizleyin.
 • Diş fırçanızın bakımını da yapın ve her 3 ayda bir değiştirin.
 • Diş eti hastalığına yakalanmamak için diş tipinize uygun olan fırçayı seçin, seçiminizi yaparken yumuşak kıllı fırçaları tercih etmeye özen gösterin.
 • Diş hekiminizi en fazla 6 ayda bir ziyaret ederek diş bakımınızı yaptırın. Ayrıca diş kontrolleriniz ihmal etmeyin.
 • Diyabetiniz varsa veya hamilelik sürecindeyseniz bunu kesinlikle diş hekiminiz ile paylaşın. Çünkü bu tip durumlar diş sağlığınızı etkilemektedir.
 • Alkol ve sigara alışkanlıklarınızdan vazgeçin.

 

Diş-Eti-Hastalıkları reisinmekani  Diş etlerinde yaşanan sıkıntılar bazen de hiç belirti vermeksizim ortaya çıkabilir. Yani hastalık bir süre kendiliğinden devam eder ve kişi bunu fark etmez diş kontrolüne gittiğinde ortaya çıkar. Bu hastalığın sessiz ve habersiz ilerlemesi her yaş grubunu etkilemektedir. Özellikle sigara kullanan kişilerde daha fazla görülmektedir. Diyabet hastalarında da artan glikoz seviyesi bakterilerin oluşumuna zemin hazırlar, hızla çoğalan bakteriler ağızda derin tahribata yol açarak diş sorunlarına neden olur. Diyabet gibi önemli hastalığın tedavi yöntemi aksatılmadan yapılmalıdır. Bir diğer risk grubu kullanılan diş ipleri ve protezlerdir. Çünkü fırçanın ulaşamadığı alanlarda temizlik sağlanamadığı için, orda plaklar oluşmakta ve  bu hastalığa davetiye çıkarmaktadır. Diş eti hastalıkları erken dönemde fark edilirse eğer; iyileşme süresi artar. Bu hastalığa neden olan diş taşları ve plaklar temizlenir kişi günlük hayatına rahatlıkla devam eder. Fakat bu hastalık ilerlemiş ise cerrahi müdahale gerektirebilir. Hastalığın yayılma aşamasına göre tedavi yöntemi belirlenir. Eğer geniş kitleye yayılmışsa bu hastalık 3 haftadan başlayıp 6 aya kadar tedavi süresi değişebilir. Tedavi sonrasında dişler eski haline gelebilir, eğer diş etlerinde çekilme  ile ilgili sorun yaşanmışsa sadece diş boyları uzayabilmektedir.

KOLTUK YIKAMA BELLİ ARALIKLAR İLE YAPILMAZ İSE NELER MEYDANA GELİR?

Koltuklarımız, kanepelerimiz bizlere, ailemize, konuklarımıza hizmet eden, evlerimizde en fazla kullandığımız eşyalarımızdır. Onları giysilerimiz gibi sık sık yıkayamadığımız için tozlanırlar ve kirlenir. Üzerinde ufak kazalardan ötürü lekeler meydana gelebilir. Kendi imkânlarımızla temizlemeye çalışırsak, kiri ve lekeleri daha çok perçinlemiş oluruz. Bakterilerin daha çok artmasına sebep oluruz. Profesyonel koltuk yıkama hizmeti veren firmalardan alınmalıdır. Zamanla kirlenmiş koltuklarımızda, bakteriler, akarlar ve miteler oluşmaya ve giderek çoğalmaya başlar. Bu sağlığımız açısından çok tehlikelidir. Hani deriz ya, her işin başı sağlıktır diye, koltuk yıkama sağlığımızı da koruyan bir temizlik işlemidir. Gözle görülemeyecek olan bakterilerin, sağlığınızı tehlikeye atmasına izin vermeyin.

koltuk yıkama hizmetleri, profesyonel koltuk yıkama hizmetleri, koltuk yıkama
koltuk yıkama hizmetleri, profesyonel koltuk yıkama hizmetleri, koltuk yıkamaProfesyonel firmalardan, bu hizmeti almak oldukça kısa bir sürede gerçekleşmektedir. Sizin hiç yorulmayacağınız, sadece gözlemci olarak bulunacağınız, evinizin ortamında koltuk yıkama işlemi uzmanlar tarafından bitirilecektir. Bu hizmeti almak için tercih edeceğiniz firmaların, müşteri memnuniyetini ön planda tutmaları, geçmiş dönemde yapmış oldukları başarılı koltuk yıkama hizmetleri, uzman çalışanları sizin tercihinizi yapmanızda yardımcı olacaktır. Sağlığınızı düşünerek hareket edeceğinizden kuşkumuz yoktur. Hem sağlıklı bir hayat sürmenin keyfini yaşayacak, hem de temizliğin kokusunu duyacaksınız. Hayatınızda bakterilere, mikroplara, akarlara, mitelere yer vermeden huzurla yaşama imkânına sahip olacaksınız. Sağlığınızı koruma fikri, aklınızdan hiç çıkmaması gereken bir düşünce olmalıdır. Hayatta sağlıklı iseniz, huzurunuzda sizinle olacaktır.

Koltuk yıkama işlemi düşündüğünüz kadar maliyetli bir işlem değildir. Çok uygun fiyatlarla, son teknoloji makinalar yardımıyla gerçekleştirilen bir hizmettir. Önemli olan doğru, güvenilir firmalarla çalışmaktır. Koltuklarınızı ilk günkü ışıltısı ile size sunacak, firmaları mutlaka bir yere kaydetmeyi unutmayın.

TESETTÜR MAYO MU NORMAL MAYO MU DAHA UYGUN BİR SEÇİMDİR?

Pek çok bayan denize giderken normal bir mayo tercih edilebileceğini bu gibi yerlerde açıklığın önemli olmayacağını düşünebilmektedir. Ancak tesettür giyim için kapalılık esas olduğundan dolayı denize girerken açık, normal hayatta kapalı gibi bir anlayış yanlış olacaktır. Bunun da ötesinde Sürekli açılıp kapanmakla eş değer bir davranış olacağından dolayı tesettür mayo tercih etmek diğer mayo tercih etmekten daha uygun bir davranış olacaktır.

Tesettür Mayo Hemen Kurur Mu ?

tesettür mayo ürünleri, tesettür mayo, tesettür mayo modelleri
Birçok kişi için denize girildiğinde ne kadar rahat hareket ediliyorsa o kadar iyidir. Kıyafetleriniz denize girip yüzerken size engel oluyorsa bu durum tehlikeli bile olabilmektedir. Ancak günümüzde tesettür giyim markalarının bunu da düşünerek hem kapalı hem de rahat hareket edebilmeye olanak sağlayan tesettür mayo ürünleri üretmesi üzerine artık böyle bir problem de kalmamaktadır. İlk bakıldığında göze garip gibi görünüyor olsa da aslında kapalı olmayan bayanların da rahatlıkla kullanabilecekleri mayolar bulunmaktadır. Bunlar daha çok tayt ve uzun tunik gibi olduklarından dolayı hareket etmek de oldukça kolay olmaktadır. Üstelik kullanılan kumaş türlerinden dolayı rahatlıkla kuruma özelliğine sahip olan modeller de bulunduğundan dolayı rahatça kullanabilmeniz mümkün olmaktadır. Özellikle kilolarından çekindiği için normal mayo giymek istemeyen ya da ileri yaşlarda olduğu için bu mayoları giymek istemeyen kişiler için tesettür mayo modelleri oldukça kullanışlı olabilmektedir. Bunun yanı sıra gerektiği gibi örtünebilmenize de olanak sağlayan bu mayolarla yüzerken kendinizi rahatsız hissetmeniz de söz konusu olmayacağından dolayı açık mayo modellerine göre daha kullanışlı olabilmektedir.

tesettür mayo ürünleri, tesettür mayo,Denize gidince açılıp eve döndüğünde kapanmak gibi bir durum söz konusu bile olamayacağından dolayı tesettür mayo kullanmak daha uygun bir seçenek olacaktır. Çünkü denize gittiğinizde de etrafta erkeklerin olması söz konusu olabilmektedir. Eğer sadece bayanlara özel olan plajlara gidecekseniz ya da bayanlara özel havuzlara gidecekseniz açık mayo giyebilmeniz söz konusu olabilir, ancak bunun dışındaki durumlarda kapalı mayo giymeniz daha doğrudur. Denizde herkes açık giyiniyor gibi bir düşünceniz varsa eğer, herkes açık giyim tercih giyiyor diye açık giyinmenizin de söz konusu olabileceği anlamını çıkarmanız mümkündür. Böyle bir mantık olamayacağından tesettür mayo diğer mayo türlerine göre daha uygun bir seçimdir diyebiliriz.

TESETTÜR İÇ GİYİM KIYAFETLERİ NELERDİR?

Her bayan için iç giyim kıyafetlerinin ayrı bir önemi bulunsa da kapalı giyim tercihine sahip olan bayanlar için bu iç giyim ürünleri daha büyük bir öneme sahiptir. Bu giyim ürünleri sayesinde günlük giyim ürünlerini tamamlamaları söz konusu olduğu gibi kapalılıkları açısından da bu iç giyim ürünlerinin büyük faydasını gördüklerini söyleyebilmemiz mümkün olmaktadır. Kapalı giyim tarzına sahip bayanların kullandığı tesettür iç giyim ürünlerinin bildiğimiz iç giyim ürünlerinden daha fazla çeşitliliğe sahip oldukları görülmektedir.

Tesettür İç Giyimde Nelere Dikkat Edilmesi Gerek

tesettür iç giyim ürünleri, tesettür iç giyim, tesettür tesettür iç giyim ürünleriKolun açık kalan kısımlarını kapatabilmek amacı ile kullanılan kolluklar en sık rastlanılan iç giyim ürünlerinden biri olmaktadır. Bunlar sayesinde size kısa gelen kıyafetlerinizi bile rahatlıkla kullanabilmeniz mümkün olmaktadır. Üstelik dantel işlemeli olanlarını da bulabileceğiniz için bu giyim ürünlerini rahatlıkla kullanabilmeniz mümkün olmaktadır. Bunun yanı sıra tesettür iç giyim ürünleri içerisinde boyunluların da dantel işlemeli olanlarını görebilmemiz mümkün olmaktadır. Bu boyunluklar sayesinde özellikle yaz aylarında eşarbınızı boğazınızı sıkmayacak şekilde bağlayabilmeniz mümkün olacaktır. Üstelik gömlek gibi hareket ettikçe düğme aralarında açıklık oluşan kıyafetlerin altına kullanıldığı zaman daha rahat bir şekilde hareket etmenizi ve eğilip kalkmanızı sağladığı gibi boğazlı kazaklar gibi de sizi sıkmamaktadır. Bir diğer tesettür iç giyim ürünü çıtçıtlı badiler olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu badiler de özellikle iki parçalı kıyafetler giydiğiniz zaman eğilip doğrulduğunuzda belinizin açılmaması açısından oldukça rahat bir kullanım sunmaktadırlar. Bu sebeple de bu üç iç giyim ürünü için pek çok farklı renk kullanıldığını ve farklı kumaşlar kullanıldığını görebilmemiz mümkün olmaktadır. Ayrıca kıyafetlerin altından sarkarak daha şık ve kibar bir görünüm sınan cırt cırtlar da oldukça kullanışlı olmaktadır.

Kapalı giyim tarzına sahip olan bayanların tam olarak kapanabilmeleri için sadece giyim ürünleri yeterli gelmediğinden dolayı bayanların rahatlıkla kapanabilmesi için bahsi geçen tesettür iç giyim ürünlerinin kullanılması oldukça faydalı olabilmektedir. Üstelik bu sayede sorun yaşamadan kapanabilmeleri için açık giyim tarzına giren uzun kollu kıyafetleri de rahatlıkla giyerek kapalılıklarını sağlamaları da iç giyim ürünleri ile gerçekleşebilmektedir.