2016-17 Sonbahar Modası Trendleri

Moda belirli olan bir zaman diliminin içerisinde popüler olan tüm giyim alternatiflerinin o alternatifler içerisinde bireyin tercihlerine göre giyilme isteğinin tanımıdır diyebiliriz.

Geçmişten günümüze sosyal birer varlık olan insanın popüler kültür etkisiyle daha da ön plana çıkan güzel giyinme arzusu modayı ve moda akımlarını oluşturur.

Moda kavramı sabittir ama akımları ve sezonların trendleri değişkenlik gösterir. Her sezonun moda olan giyim, aksesuar ve ayakkabı trendleri farklıdır. Özellikle moda severler ve modayı yakından takip edenler sezonun gözde parçalarına gardıroplarında yer vermek isterler.sonbahar modası, sonbahar moda trendleri, 2016-17 moda trendleri

2016 2017 sonbahar modasının en gözde ve trend parçalarını merak ediyorsanız yazımız tam size göre.

Bu sezonda bizleri geçtiğimiz sezondan kalma açık omuzlar karşılıyor.  Hem konfor hem sıcaklık sunan şişme montlar ise sezonun gözdelerinden. Üstelik hiçbir sezonda olmadıkları kadar parlaklar.

Bu sezonun gözde rengi ise lila oldu. Kış kreasyonlarının renginin de habercisi olan lila birçok markanın tasarımlarının temel rengi. Miu Miu, Michael Kors, Kenzo defilelerinde lilayı patlatan moda devi markalarından bir kaçı.

Kadife ise bu sezon ürünlerinin en çok tercih edilen kumaşı. Hatta bu sezonun en önemli parçası kadife desek yanılmış olmayız. Renk renk kadife kumaşlar oldukça iddialı parçalar arasında. Ellery kadifeyi aksesuarlarda kullanmayı tercih ederken, Valentino ve Rochas sezon defilelerinde uzun kadife elbiseleriyle ihtişamlı görüntüler oluşturdular.

Deri bu sezon da dolaplarımızda ama bu sefer biraz farklı. Louis Vuitton, Isabel Marant ayrıca Valentino parlak derileri podyumlarına taşıyarak sezonun deri trendinin haberini vermiş oldular. Ruganlar, lâteksler, vinyiller dolaplara.

Bu sezon her şey parlak, her şey ışıltılı. Vücudu sarmayan simli, payetli ve pullu elbiseler gece elbiselerinin hatlarını oluşturur nitelikte. Gucci ve Dolce&Gabbana sezon elbiselerini inceleyerek fikir edinebilirsiniz.

Tek omuzlu elbiseleri vitrinlerde sık sık göreceğimiz bir sezon. Bu sezonun hitleri arasında.

Yine sezonun hitlerinden leopar. Leoparın modasını hiçbir sezon geçirmeyenlere güzel haber.

Bu sonbahar sezonu spor ürünleri zarif ürünlerle buluşturuyor. Chloe’nin sezon kombinlerine bakarak fikir edinmeniz mümkün.

Trençkotlar  ise olmazsa olmazlar arasında.  Üstelik bu sezon daha renkli daha farklı kumaş alternatifleriyle .

İddaa Sistem 1 9 Hakkında Soru Cevaplar

İddaa Sistem 1 9, Sistem 1 9 Nasıl Oynanır?, Sistem 1 9 En Az Kaç Maç Tutması Lazım?, Sistem 1 9 Ne Kadar Kaç Para?, Sistem 1 9 Kaç Banko Yazılır?, Sistem 1 9 Banko Maç Yatarsa Ne Olur?, Sistem 1 9 Sadece Bankolar Tutarsa Para Alınır Mı?, Sistem 1 9 Toplam Kaç Maç Oynanır?

İddaa Yunanistan’dan Türkiye’ye geçmiş bir oyun olmasına rağmen o kadar çok tutuldu ki artık online iddaa siteleri sayesinde dilediğimiz türde kuponlar yapmamız mümkün oluyor. Sanırım sistem oynamayı ise ayrı bir yere koymalıyız. Çünkü sistem oynamak ayrı bir bilgi gerektiriyor. Konumuzda sistem 1 9 hakkında ne var ne yok bayağı bir soru cevaplamış olacağız. Gözüken o ki sistem 1 9 bayağı bir araştırılıp sorgulanıyor. Bunu gördüğümüz için hemen bir el atıp açıklamalarımızı soru cevap şeklinde gerçekleştirelim dedik. Ama önce nasıl oynanır ona bakalım. Sistem 1 9 en çok tercih edilen sistem türleri arasındadır. Aslında nasıl oynandığı hakkında çok da fazla bilgi vermek istemiyorum. Zaten alttaki sorular ve cevaplar bayağı bir açıklayıcı olacak ama şöyle genel olarak bahsedelim. Boş bir iddaa kuponuna bankolar ve normal tahminlerden oluşan maçları işaretliyoruz. Bankolar hariç 9 adet maç tahmini yapmanız gerekiyor. Arkadaşlar siz en iyisi sistem 1 9 hakkında en sağlam bilgileri almak için alttaki resme tıklayın ve nasıl oynanır resimli anlatım şekilde hatta ve hatta sesli şekilde öğrenmiş olun.

İddaa Sistem 1 9 Nedir? Nasıl Oynanır Resimli Anlatım

Şimdi ise sorularımıza geçelim. Kimsenin aklında herhangi bir soru işareti kalmasın. İddaa artık her gün iki üç kat fazlasıyla oynanan bir oyun haline geldi. Bundan 10-20 yıl sonrasında neler olacak inanın tahmin bile edemiyorum.

En Az Kaç Maç Tutması Lazım?

Sistem oynayanların %30’u sistem 1 9’u tercih ediyor. Bunun sebebi ise hem çok pahalı olmaması hem de mantıklı bir sistem çeşidi olması. Alternatifler çok olduğu için az maç bile tuttursanız kazanmış oluyorsunuz. Bankolar haricinde en az 1 maç tutturmuş olmanız gerekiyor.

Ne Kadar, Kaç Para?

Bazılarımızın kafası karışabilir o yüzden ayrıntılı açıklayayım. Normalde 9 maç yazdığınız için 9 TL ödemeniz gerekiyor gibi düşünebilirsiniz ancak unuttuğunuz bir şey var. Sistem 1 9’da fazladan bir adet daha kupon vardır. O da tüm maçların tutması halinde birbirleriyle çarpılmasından ortaya çıkar. Bu sebeple 10 TL eder.

Kaç Banko Yazılır?

Aslında bu da bayağı bir sıkıntılı soru. Çünkü her maç MBS3 veya MBS4 değil. Bu yüzden açıklaması uzun olacak. Sevgili iddaa oyuncuları, eğer banko maçları ilk yarı/maç sonucu şeklinde yazarsanız en az 2 maçlık banko yazmalısınız. Skor oynamak isteyenler ise tek banko dahi yazabilir. MBS3 olan maçları içeren 3 banko da yazılır. MBS4 olan 4 adet banko da yazılır. Dediğim gibi bu tamamen sizin tahmininize ve müsabakaların bültene nasıl işlendiğine göre değişecektir. Ama en çok 3 bankolu oynanıyor.

Banko Maç Yatarsa Ne Olur?

Banko olarak işaretlediğiniz maçlar önemlidir. Alttan isterseniz tüm maçları tutturun, ama bankolardan 1 tanesi bile tutmazsa kuponu yırtmalısınız.

Sadece Bankolar Tutarsa Para Alınır Mı?

Maalesef alınmaz.

Toplam Kaç Maç Oynanır?

İddaa sistem 1 9 oyununda toplam maç sayısı diye bir şey söz konusu değildir. Şu bir gerçek ki bankolar dışında 9 adet maç yazılacaktır. Burası kesin. Ancak bankoların kaç adet olacağı az önce açıkladığım gibi değişebilir. Tek maç da olabilir, iki maç d olabilir, üç adet de mümkün. Hatta dilerseniz altı tane banko yazabilirsiniz. Bankoları saymazsak 9 maç, eğer sayarsak online iddaa sitelerinde olduğu gibi 60’a kadar yolu var.

Elimizden geldiğince bazı sorulara yanıt aradık. Sizden yorumlarınızı da bekliyorum. Yorum kısmı açık. Dilediğiniz soruyu sormaktan çekinmeyin konuya dair. Eğer iddaa paylaşımları hakkında daha fazla şeyi görmek isteyen biriyseniz https://www.cuckoosnestla.com/category/iddaa kategorisi herkese yardımcı olabilir. Şunu da söylemek istiyorum; sistem 1 9 oynarken lütfen bankoları abartmadan yazın kupona. Alttan gelen maçları da yine mantıklı yazın. Tutar tutmaz diye işaretleme yapmayın. Bir de başkalarının yorumlarını dinleyerek kafa karıştırmayın. Kendi tahminleriniz çok daha kazançlı olacaktır, buna emin olun.

Egzersizler ile kanser riskini azaltın

Son yıllarda pek çok kanser türü bireylerin karşısında olurken, elbette ki doğru adım ve erken teşhis her zaman hastalıklardan kurtulabilmek ve yakalanmamak için oldukça önemlidir. Bunun için bazı bilgilere yer vermek önemli olurken, egzersizler ile birlikte bazı kanser türlerinin risklerini en aza indirebilirsiniz. Bazı sağlık dergilerinde, yapılan doğru egzersizlerin pek çok kanser türün gelişimini durdurduğunu ve riskini en aza indirdiğini belirterek, uzman doktorlar ile ispatlanmış yazılar yayınlanmaktadır. Bazı kanser türlerinde egzersiz ile risklerin en aza indirildiği yapılan çalışmalar ve değerlendirmeler ile kanıtlanırken, aşağıda yer alan 7 farklı kanser türünde değerler şöyledir.

Egzersizin kansere etkisi

  • En güçlü etki, doğru ve zamanlı egzersizler ile % 42 azalma ile yemek borusu kanserinde görülmektedir.
  • Yine karaciğer kanserinde de her ne kadar azalma olsa da bu değer % 27 olarak tanımlanmıştır.
  • Akciğer kanserinin azalma riski, egzersizler ile birlikte % 26’ lık bir değerler hastalara sunulmaktadır.
  • Kan kanserinin farklı türleri bulunsa da bir türü için zamanında yapılan egzersizlerin kanser riskini % 20’ ye kadar azalttığı belirtilmiştir.
  • Göğüs kanseri riski de % 10’ a kadar düşükte olsa azalma payı bulunmaktadır.
  • Elbette ki yapılan fiziksel aktivitelerin artması ile başka sorunlarda ortaya çıkması muhtemel olurken, erken evre prostat ve cilt kanserlerinde artış gözlemlendiği belirtilmiştir.kanser riskini azaltma, kanser riski, egzersizle kanserden korunma

Fırsat buldukça yürüyüş

 Günlük belirli bir miktar yürüyüş, hafif tempo koşu, nem nefesinizin açılması hem de vücut direncinizin sağlanması, uyku kolaylığı sağlamak adına önemlidir. Boş zamanlarınızda yürüyüş yaparak, sağlığınıza ciddi ölçüde etki edebilirsiniz. En basit olarak, iş yerinize giderken, birkaç durak önce inerek günün ilk egzersizlerini işe giderek yapabilirsiniz. Yine iş sonrası da evinize yakın bir mesafede yürüyüşe başlayarak, en azından boş vakitlerinizi değerlendirebilirsiniz. Böylelikle ileride yaşanabilecek olumsuz sonuçlara karşı bir kalkan oluşturabilir, bazı kanser türlerinde azalma payından faydalanabilirsiniz. Yürüyüşleriniz haftalık 150 dakika olarak gerçekleştiğinde bunun orta düzey bir efor olarak tanımlanması mümkündür.  Hastalığa yakalandığınızda ise tedavi sürecini elbette ki yaptığınız egzersizler, beslenme düzeni, koruduğunuz kilonuz ve uyku düzeniniz kolaylaştırabilecektir.

LG V20 Tanıtımı

Android 7.0 Nougat sürümü ile gelen telefon Lg’nin yeni amiral gemisi olan marka hayli ilgi görecek gibi görünüyor. Modüler bir yapıya sahip telefon markanın geleneğini aşarak tekrar klasik konsepte dönüş yapsa da bu özelliğiyle sektöre yönelik önemli bir adım atmış durumda. İstediği sıçramayı bir türlü gerçekleştiremeyen LG bu telefonla sıçrama yapmayı planlıyor. Ancak bu sıçramanın ne derece gerçekleşeceği yahut gerçekleşmeyeceğini ilerleyen günlerde teknoloji takiplerinin ilgilerine bakarak görmemiz mümkün olacaktır. Note serisine benzerliğinin dışında klasik bir görünüm andırması modelin farklılığını ortaya koymuş ve telefonda yeni bir çığır aşmaya yöneldiklerinin kanıtı niteliğindedir. Müzik dinlemek için de ideal görünen telefon teknoloji severler tarafından ne kadar tutulacak onu zaman gösterecektir.LG V20, LG V20 özellikleri, LG V20 telefon

LG V20 Özellikleri

Adroid Nougat ile gelmiş ilk telefon özelliğini taşıyan LG V20 aynı zamanda yüksek kalitede ses deneyimi de sunmaktadır. Ayrıca LG V20 multimedya özelliği açısının ön plana çıkarıldığı telefon cihazın hem ses hem video açısından üst düzey olmasıyla dikkatleri üzerine toplamaktadır. 5.7” büyüklüğüne sahip 2560×1440 piksel Hd ekran, 2.1” ikinci ekranıyla, 4 GB belleğiyle 64GB dahili veri kapasitesiyle hayranlarının kullanımına sunuluyor. 20Mp arka, 8Mp çift ön kamera ve Nougat mobil işletim sistemi telefonun en belirgin özellikleri arasındadır. Ayrıca 4.000mAh bataryası pek çok teknoloji meraklısının ilgisini çekebilecek nitelikte görünüyor.

LG V20 Farkı

Ön kamerasının çift ekran olması, V10’da şikâyetçi olunan ağırlığın hafifletilmesiyle hayranlarını memnun etmiş görünüyor. Firma G5 ürününde yaşadığı hayal kırıklığını telafi amaçlı piyasaya sunmayı hedeflediği telefonu V10 özelliklerinin üzerine katlayarak geliştirmiştir. Aynı zamanda LG V20 yüksek ses kalitesi ve video kapasitesiyle müzik ve medya severlerin tutkusu olacağa benziyor. Görüntüsündeki klasikliğin multimedyadaki teknolojiyle birleştirilmesi ses dizaynının müzikseverlerin yanı sıra tüm kullanıcıları cezbetmesi ile dikkat çeken amiral hayranlarına harika bir müzik keyfi sunuyor. Yeni serinin Avrupa’ya sürümü daha sonra gerçekleştirilecek ki bunun tam olarak nedeni bilinmiyor. LG markasının son amiral gemisi planlanan satışlara ulaşabilirse diğer markaların amirallerine toz yutturacak gibi görünüyor. Teknolojiye ilgi duyanların araştırmaları sonucunda alacağı puanda çok önemli tabi ki bu nedenle şimdilerde satışlar konusunda tahmin yürütmek pek kolay gibi görünmüyor.

GÖZ MAKYAJI

 Dünden bu güne kadınların olmasa olmazlarından biride makyajdır. Bu kadar önem verdiğimiz bir konuda ne kadar bilinçliyiz bilinçle yapılan bir makyaj olumlu sonuçlar ortaya koyacaktır ama bilinçsizce yapılan bir makyajda bir o kadar yüzde sorunlu duracak ve rahatsız edecektir makyaj yapımı kadar kullanılan makyaj ürünlerinin markası da çok önemlidir markası bilinmedik ürünler cildinizde bir probleme de yol açar, örneğin; göz makyajında kullanılan göz kalemi, maskara, far ve göz çevresi aydınlatma nasıl bir bütün içinde daha olumlu bir sonuç veriyorsa bunlara bağlı olarak ta iyi bir marka da o kadar etkili sonuç almanıza yardımcı olur.göz makyajı, göz makyajı nasıl yapılır, göz makyajı malzemeleri

OLAĞAN ÜSTÜ GÖZLER

 Olağan üstü gözlere güzel bir göz makyajı ile sahip olabilirsiniz. Gözler ne kadar büyük görünür ise o kadar da çekiciliği aratacaktır. Günlük ya da gece makyajı olarak gideceğiniz ortama göre makyaj yapımı da değişecektir örneğin; günlük kullanacağınız makyajda çok aşırıya gitmemek doğru olacaktır. Doğru renk seçimi ve sade bir makyaj sizi bütün gün güzel göstermeye yetecektir. Gece makyajında ise daha çok pırıltılı ve çarpıcı renler tercih edilir. Göz makyajında dikkat edilmesi gereken bir diğer konu ise kirpiklerdir kirpiklerimiz için ise her renk maskaralar vardır en çok tercih edileni yine siyahtır kirpiklerin uzun ve kıvrımlı görünmesi ise bir diğer detaydır ne kadar uzun ve kıvrımlı olursa kirpikleriniz o kadar da çarpıcı olacaktır gözleriniz. Diğer detay ise göz çevresi göz çevresine fondöten yerine gözaltı kapatıcılar daha doğru olacaktır gözaltı kapatıcıları, göz çevresini açık renkte görünmesine yardımcı olur ve küçük kırışıklıkları da kaybeder yüzün daha genç ve canlı görünmesine yardımcı olacaktır.

Far ve eyeliner günlük makyajda far kullanımın da daha çok Sade ve hafif far kullanımı uygun olacaktır yada far yerine eyeliner da kullanabilirsiniz. Gece makyajında ise simli ve parlak far kullanımı gece yüzünüze şıklık katacak daha etkileyici olacaktır. Makyaj temizliği de önemli unsurdur yatmadan önce kesinlikle cilt sağlığı için makyaj temizliği yapılması gerekir.

Doğumdan Önce Yapılması Gereken Hazırlıklar

Bütün kadınların yaşaması gereken bu duygu dünyanın en özel duygusudur. Bir şey belirtmek isteriz ki hamilelik bir hastalık değildir. Sadece özel bir durumdur ve bu özel durum işin uyulması gereken bazı kurallar vardır. Bu kuraların başında stres ve sıkıntıdan elinizden geldikçe uzak durmanızdır. Tabi ki sadece bununla bitmiyor. Birçok hareketlerinizi daha kontrollü yapmalı ve ağır kaldırmak gibi bir hataya düşmemelisiniz. Bunun dışında sigaradan uzak durmalı ve içilen ortamlardan uzak olmalısınız. Başka bir unsur ise sağlıksız feast food gıdalardan yağlardan ve hamur işinden elimizden geldikçe uzak durmalı hatta mümkünse hiç yememeliyiz.doğum öncesi, doğum öncesi hazırlıkları, doğum hazırlıklarıHamileliği Nasıl Daha Sağlıklı Yaşarız

Aslında bu çok koyla sakıncalardan kaçarak ve kendimizi kötü durumlardan sakınıp gitmekte olduğumuz uzmanın tavsiyelerine uyarak çok rahat bir hamilelik dönemi geçirebilirsiniz. Eğer gebelik nedeni ile geçirdiğiniz bir rahatsızlık söz konusu olmasa hiçbir sorun yaşamadan da doğum gerçekleştirmeniz mümkün. Tabi sorunları yaratıp yaratmamak birazda sizin elinizde kendinizi rahat hissetmeyeceğiniz ortamlardan tamamen uzak durmanızda fayda var.

Doğum Öncesi Yapılması Gereken Hazırlıklar

Tabi ki evimizin yeni ferdi için bir hazırlık süreci olacaktır. Bunu ilk günden yapmaya başlamanıza gerek yoktur. Doğuma birkaç ay kala yapmaya başlamanız yeterli olacaktır. Öncelikle yapmanız gereken en önemli konu evin yeni paşa veya prensesine sterile edilmiş bir oda ayarlanmalı ve odaya onun için gerekli olacak mobilya alımı yapılmalıdır. Fakat bilmenizde fayda var doğumdan sonra bebek gece süt içmeye uyanacağı için kendi odanıza da bir puset alabilirsiniz. Bunu dışında beşik içi koruma ve örtüler alabilirsiniz. Eşya seçimi tamamen size ve ihtiyaçlarınıza bağlıdır.

Doğuma gideceğiniz zaman daha doğrusu hamileliğin son evresi olan son dönemlerde önden bir doğum alışverişi yapmalısınız. Bu alış verişte bebeğe doğum zamanı giydirilecek olan kıyafetler(hastane çıkışı) da denir alınmalı ve bunlar anti bakteriyel olmalıdır. Yine de aldığınız kıyafet ve ürünleri yıkamanızda fayda vardır. Bebek doğduğu zaman altına bağlanabilmesi için yeni doğan bebek bezleri su bazlı ıslak mendiller ve pamuklu ağız bezleri bu çantada kesinlikle olması gerekiyor.  Tabi bu iş sadece bebekle bitmiyor anne kendi içinde gecelik iç giyim ve birçok doğum ihtiyacını karşılayarak doğuma hazır olmalıdır.

Cilt Sağlığı Ve Ciltteki Değişiklikler

Sağlığımız konusunda en önemsemediğimiz konudur belki de cilt sağlığı. Oysa cildimizin renginde, dokusunda oluşan, fark edilebilir derecedeki bazı değişiklikler, bir hastalığın sinyali olabilmektedir. Cildimize de en az diğer organlarımıza verdiğimiz önemi vermeli, onu her türlü zararlı etkenlerden korumalı, bakımını yapmalı ve özen göstermeliyiz. Vücudumuzda yolunda gitmeyen şeyler olduğunun ilk habercisi, cildimizin renginde oluşan değişikliklerdir.
Cilt değişiklikleri çeşitli şekillerde kendini gösterebilmektedir. Örneğin cildinizdeki sararmanın esas nedeni solunumun azlığından kaynaklanmaktadır.cilt sağlığı, ciltteki değişiklikler, cilt bakımı

Kalp atışlarımız hızlandığı zaman, hücrelerimize giden kanın çoğalması neticesinde de yanaklarımız kızarır. Genellikle derimizin en ince olduğu yerlerde kızarıklık oluşur. Bağırsaklar iyi çalışmaz ise vücut, atması gereken atığı atamaz. Ve sonuçta cildimizin rengi bozulur, sivilceler oluşmaya başlar, gri ve mat bir cilt rengi ortaya çıkar. Eğer karaciğerde problem varsa, cildimiz aşırı sarı olur. Cildimizin düşmanları da mevcuttur elbet. Örneğin kirli hava. Vücudumuz için en gerekli vitaminlerin oluşması veya bu vitaminlerin vücutta tutulması için gereken güneş ışığını, kirli hava ve havanın bulutlu olması engeller. Kirli hava veya bulutlu hava mevcut iken, güneş ışığı olmadığı için, cildimizin gözeneklerine gerekli olan güneş ışığı ulaşamaz. Kar güneşi de cildimize zarar vermektedir. Her yerin karla kaplandığı günlerde gözlerimizi kısmadan bakamayız. Çünkü kar, güneş ışınlarında mevcut bulunan zararlı UV ışınlarını çok güçlü şekilde yansıtmaktadır. Netice de gözlerimizle kara bakmakta zorlandığımız gibi, cildimizde de karlara yansıyan bu zararlı ışınların yansıması neticesinde, güneş yanıkları meydana gelebilmektedir.

Alkol tüketimi de deri üzerinde çeşitli etkilere sahiptir. İçilen alkol, böbrek, karaciğer ve bağırsakta nasıl ayrıştırılıyorsa aynı işlemi deri üzerinde de yapmaktadır. Bu nedenle alkolü aşırı kullanan kişilerin derisi, fazla alkolü ayrıştırmaya çalışırken ciltleri aşınarak yıpranır. Ve ciltleri hem zayıflar, hem de fazla aşınarak dejenere olur. Doğum kontrol hapları da cilde etki etmektedir. Doğum kontrol hapları kullananların bu hapların hormon oranlarıyla kendilerinin hormon oranlarının aynı olmasına dikkat etmeleri gerekmektedir. Yoksa az miktarda östrojen salgılanmasına neden olur. Bu da cildinizin aşırı kurumasına neden olur. Fazla şeker tüketimi de cildimizi etkiler. Fazla şeker tüketimi, vitamin ve mineralleri bağlamaya sebep olmakta bu da vitamin ve minerallerden yana fakir kalan cildin de kurumasına yol açmaktadır.