Tesettür Kıyafet Alırken Nelere Önem Verilmeli?

Tesettür giyim tarzı Müslüman bayanların tercih ettiği bir giyim şeklidir. Bu giyim tarzına göre Müslümanlığın farzlarına uygun olarak giyinmek önemlidir. Örneğin; vücut hatlarını belli etmeyen ve saçı kapatan kıyafetler giyiliyor olması Müslümanlığın şartlarına uygundur. Tesettür kıyafet satın alacaksanız özellikle bu iki durumu göz önünde bulundurmanız iyi olacaktır. Tesettür etek alırken olabildiğince geniş etekleri tercih etmelisiniz. Çünkü dar etekler vücut hatlarının belli olmasına, karşı cins tarafından şevkle karşılanmaya sebep olabilir. Böyle bir durumun yaşanmaması için mutlaka bu konuya özen göstermelisiniz. Baş örtüsü alırken de yine alacağınız baş örtüsünün saçınızı tam olarak kapatacağından emin olmalısınız. Müslümanlığa göre saçın bir telinin dahi görünmesi caiz değildir.Tesettür kıyafet, tesettür, tesettür elbise

Tesettür elbise alırken dikkat etmeniz gereken nokta ise göğüs bölgesinin geniş olmasıdır. Göğüslerinizin dışarıdan bakıldığında belli olmaması gerekmektedir. Bu sebepten dolayı alacağınız kıyafetlerin bol olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Göğüs bölgesi özellikle bayanların dişiliğini yansıtan bir bölge olması sebebiyle dikkat çekicidir. BU bölgeyi uygun biçimde kapatmak her kadının İslami görevidir.

Tabii giyiniş tarzının şartlarına göre kıyafet alırken gözden kaçırmamanız gereken genel durumlar da vardır. Örneğin; satın alacağınız tesettür kıyafetlerin kaliteli kumaşlardan üretilip üretilmediğine dikkat etmeniz önemlidir. Kalitesiz kumaşlardan üretilmiş olan tesettür kıyafetleri satın alırsanız kullanım sırasında sorun yaşayabilirsiniz. Özellikle de yazın sıcağında giyeceğiniz tesettür kıyafetleri satın alacağınız zaman kumaş kalitesine ve cinsine dikkat etmelisiniz. Pamuklu ve hava geçirme özelliği bulunan ürünleri satın almanız terleme vb. gibi diğer sorunları daha az yaşamanızı sağlayacaktır. Haşama, bone, pardesü, tunik, gece elbisesi alırken de yine aynı noktalara dikkat etmenizde yarar vardır.

Bir diğer dikkat etmeniz gereken konu ise elbette fiyattır. Devir ekonomi devri, bu nedenden dolayı satın alacağınız ürünlerin fiyatlarını iyice araştırın. Aynı ürünün daha ucuzunu bulabiliyorsanız pahalısını almak yerine ekonomik olması için daha ucuz olanını tercih edebilirsiniz.  Bilindik markaları tercih edebileceğiniz gibi sektöre yeni adım atmış olan diğer markaları da bir gözden geçirmeniz de yarar vardır. Adını daha önce hiç duymadığınız bir marka belki de adını sık sık duyduğunuz markalara göre daha kaliteli ürünleri piyasaya sürüyor olabilir.

Paintball İle Eğlenceyi Yakalayın

Eğlenmek için yapabileceğiniz bir şeyler arıyorsanız paintball oynamayı mutlaka denemelisiniz. Paintball oynamak biraz efor gerektiren ancak bir o kadar da eğlenceli bir oyundur. Efor sarf etmeyi göze almalı ve paintball oynamayı mutlaka en az bir defa denemelisiniz. Peki; paintball oyun kuralları nelerdir? Bu oyunun kuralı oluşturulan senaryoya göre iki takımın birbirini yenmesidir. En basit senaryo iki takımın birbirlerinin karargahını ele geçirmesidir. Kırmızı ve mavi takım olmak üzere iki takım oluşturulur ve iki takımda birbirlerinin bayraklarını ele geçirmeye çalışırlar. Bir başka senaryoya göre ise bir takım kurtarıcı diğer takım terörist grubu olur. Terörist grubunun elindeki rehinelerin kurtarılması amaçtır.Paintball, paintball oynama, paimntball oyunu

Paintball Ekipmanları Nelerdir?

Paintball ekipmanları arasında paintball silahı, paintball silah mermeisi, koruyucu kıyafet ve kask bulunmaktadır. Bu oyunun mermileri biraz sert olduğundan koruyucu elbise olmadan oynandığında bazen can yakıcı durumlar oluşabilmektedir. Eğleneyim derken canınızı yakmak istemiyorsanız mutlaka koruyucu ekipman kullanmanız gerekmektedir.

Takım Ruhunu Geliştirmek İçin Paintball

Özellikle şirket çalışanları ve arkadaş gruplarının oynaması gereken bir oyundur paintball. Çünkü bu oyunda takım ruhunu benimsemeyen kişiler oyunun gidişatını bozar ve bu da tüm takımın oyunu kaybetmesine sebep olur. Takımın kazanması için kendini gerekli durumlarda feda etmek, strateji kurma yetisini geliştirmek için vb. bu oyundan faydalanılabilir.

Paintball Pahalı Bir Spor Mu?

Paintball yapıldığı tesise bağlı olarak fiyatı değişen bir spordur. Ancak kesinlikle pahalı bir spor değildir. Saat başı ya da mermi sayısına göre fiyatlandırma yapılmaktadır. Paintball ile stres atmak ve stratejik düşünme yetinizi geliştirmek, stratejik düşünme kabiliyetinizi gösterip takımınızı zafere taşıyabilirsiniz.

Paintball Nasıl Bir Alanda Oynanır?

Paintball genelde ormanlık bir alanda ya da yapay olarak oluşturulmuş bir ormanlık alanda veya eski bir inşaat alanında oynanmaktadır. Bu oyunun oynanacağı yerin seçimi tamamen kurulan senaryoya göre değişmektedir. Genelde rehine kurtarma senaryolarında eski bir inşaat alanı kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra karargah ele geçirme senaryosunda ise ormanlık alanlar tercih edilmektedir.

DUKAN DİYETİ NEDİR?

Yaklaşık 40 yıl önce Fransız beslenme uzmanı Pierre Dukan tarafından ortaya çıkartılan ve bu sebeple uzmanın kendi adı verilerek dukan diyeti olarak isimlendirilen diyet çeşidi özellikle 2010 yılında İngiltere ve 2011 yılında ABD’de yayımlanan dukan diyeti isimli kitap sebebiyle oldukça ün kazanmıştır. Günümüzde takipçi sayısı oldukça fazla olan bu diyet karbonhidratları azaltarak protein ağırlıklı beslenmeye dayanmaktadır. Dukan diyeti oldukça katı bir diyet çeşididir. Diyet sırasında tüketilebilecek ve tüketilemeyecek besin çeşitleri önceden belirtilmiştir. Dukan diyeti farklı aşamalardan oluşmaktadır ve her aşama için izin verilen gıda çeşitleri farklılık göstermektedir. Dukan diyetinin temeli karbonhidratları azaltmaya yönelik olduğu için kişiler bu kuralı uyguladıkları takdirde kalori sayımı yapmalarına gerek kalmamaktadır. Bu diyet türünün birçok kişi tarafından takip edilmesinin başlıca sebeplerinin başında da kalori sayımına gerek olmaması gelmektedir. Tercih edilmesinin bir diğer sebebi ise kişiye sağlıklı bir yaşam sunarken hem kilo vermeyi sağlaması hem de ömür boyu sürdürülebilir olmasıdır. Ancak kişilerin dukan diyetine başlamadan önce kuralları ayrıntılı bir şekilde inceleyerek uygulamaya başlamalıdırlar.dukan, dukan diyeti, diyet

  DUKAN DİYETİNİN AŞAMALARI NELERDİR

 Dukan diyeti 4 farklı aşamadan oluşmaktadır. Ve tüketilmesi gereken besinler aşamalara göre değişmektedir. Birinci aşamada kişiler sadece protein bazlı beslenmelidirler. Bu sebeple balık, yağsız et ve yağsız süt ürünleri gibi gıdaları tüketebilirler. İkinci aşamada ise kişiler hem protein hem de yeşillik tüketebilirler. Bu tüketim sırasıyla olmalıdır. Kişiler bir günü protein günü olarak belirlerken diğer günü ise sebze günü olarak belirlemelidirler. Üçüncü aşamada ise her gün hem sebze hem de protein tüketilebilir. Bunlara ek olarak fazla abartmamak kaydıyla meyve de tüketilebilmektedir. Bu aşamada kişiler 1 ay içinde 1 ya da 2 gün kendilerini serbest bırakarak çok aşırı olmayacak şekilde karbonhidratta tüketebilirler. Son aşama olan dördüncü aşamada ise haftanın sadece bir gününde protein ağırlıklı beslenilir. Haftanın geri kalan günlerinde ise fazla yağ tüketilmemek şartıyla istenilen gıdalar tüketilebilir. Dukan diyeti sırasında bu temel kuralların yanı sıra özel olarak yasaklanmış bazı besinlerde bulunmaktadır. Örneğin dukan diyetinde dana, sığır, tavuk ve hatta tavşan eti tüketilebilirken asla ve asla kuzu eti tüketilmemelidir. Tüm balık ve kabuklu deniz ürünleri tüketilebilir. Yağsız ve şekersiz ürünler tüketilmelidir.