Evde Vücut Geliştirme Yolları

Spor salonuna gidecek vakit bulamıyorsanız kendi evinizde de vücut geliştirebilirsiniz. Evde vücut geliştirme için yapmanız gereken ilk şey kendinize biraz ekipman satın almanız olmalıdır. Bir dambıl seti, ağırlık sehpası vb. alarak basit düzeyde, ucuz yollu bir spor odası oluşturabilirsiniz. Oluşturduğunuz spor odanızda spor yaparken hangi egzersizleri ne kadar sıklıkla ve kaçar set yapacağınıza karar vermeniz önemli olan noktalardan bir tanesidir. Bu kararı verirken profesyonel bir vücut geliştirme hocasından yardım alabilirsiniz.Evde vücut geliştirme, evde spor yapma, kas geliştirmeYaptığınız programa dayanarak günü gününe çalışmalarınızı devam ettirerek vücut geliştirebilirsiniz. Egzersizleriniz sırasında yaptığınız kaloriyi geri kazanmak ve daha iyi çalışmalar sürdürebilmek için birtakım gıda takviyelerinden yararlanabilirsiniz. Yararlanabileceğiniz gıda takviyeleri arasında protein tozları, karbonhidrat tozları, amino asitler vb. yer almaktadır. Karbonhidrat tozları protein tozlarına göre daha çabuk yakılabildiği için karaciğerde birikmeye neden olmaz. Güvenle kullanabilirsiniz.

Evde vücut geliştirme egzersizleri yaparken kol, kanat, omuz, bacak, göğüs ve karın kaslarınıza müdahale ederek gelişmelerini sağlayabilirsiniz. Kasların gelişmesi için belirli egzersizleri belirli set sayılarına dikkat ederek yapmalısınız. İnternette yerli ve yabancı olmak üzere birçok egzersiz videosu bulabilirsiniz. Bulabildiğiniz videoların hangisi size göre daha kolay hareketler öğretiyor ve detaylı anlatım sunuyorsa onu baz alarak çalışmalarınızda yararlanabilirsiniz. Belirli bir seviyeye geldikten sonra dilerseniz evdeki çalışmanızın yanı sıra spor salonu çalışmalarına da başlayabilirsiniz. Spor salonlarında vücut geliştirmek her zaman için daha iyi bir seçenektir. Çünkü işini bilen profesyonel sporcular ile vücut geliştirme ile evde kendi imkanlarınız ile vücut geliştirmeniz arasında bir hayli fark olacaktır. Beslenme programınızdan tutunda vücudunuzun hangi kasını ne kadar süre çalıştırmanız gerektiğine kadar profesyonel sporcular tarafından bilgi sağlanmaktadır.

Bilinçli yapılan her şey vücuda fayda sağlarken bilinçsizce yapılan, kulaktan dolma bir şekilde yapılan şeyler de o derece vücuda zarar verebilmektedir. Aşırı ağırlıkla çalışmanın çok iyi olduğu gibi kulaktan dolma bir bilgiye inanırda henüz yeni spor yapmaya başlamışken kaslarınızı dengesizce zorlarsanız sağlık sorunu yaşayabilirsiniz. Bu durum verilebilecek bilinçsizce yapılan şeylere sadece basit bir örnektir.

Boyun ve Baş Ağrısı Sebebi 3 Şey

Baş ağrısı birçok kişinin zaman zaman çektiği bir şeydir. Birçok sebbei bulunan baş ağrısının özellikle yaz aylarında meydana gelmesinin 3 sebebi vardır. Aslında bu 3 farklı sebep tek bir şekilde etki ederek baş ağrısına sebep olmaktadır. Yaz aylarında baş ağrısı yapan 3 şey şunlardır.

  • Klima
  • Vantilatör
  • Araç Kliması ve Açık Cam

Yaz ayları bildiğiniz gibi oldukça sıcak geçmektedir. Sıcaktan bunalan insanlar biraz da olsa serinlemek için birçok farklı yönteme başvururlar. Başvurulan bu yöntemlerin bazıları boyun ağrısına ve dolaylı olarak baş ağrısına sebep olmaktadır. Klima, vantilatör, araç klima ve açık camı boyun ağrısına ve buradan da dolaylı olarak baş ağrısına sebep olan şeylerdir.Boyun ağrıları, baş ağrısı, boyun ağrısının sebepleri, baş ağrısının sebepleri

Evlerde ve işyerlerinde kullanılan klimalar sürekli olarak soğuk havayı içeri verdikleri için bir süre sonra eklemlerde uyuşma meydana gelir. Bu uyuşma sonucunda boyundaki kaslar kasılmaya başlar ve kasılan kaslar baş ağrısına sebep olur. Boyun tutulması ve baş ağrısı yaşamak istemiyorsanız klimanın içeriye verdiği havaya doğrudan maruz kalmayın ve gün içinde mutlaka bulunduğunuz ortamı birkaç defa pencere açarak havalandırın.

Vantilatörün yaptığı etki de aslına bakılırsa klima ile aynıdır. Tek farkı vantilatör içeriye soğuk hava vermek yerine içeride bulunan havayı sirkülasyona sokmaktadır. Sirkülasyona giren hava doğrudan eklemler üzerine etki ettiğinde uyuşma ve tutulmalara sebep olmaktadır. Bu sebepten dolayı boyunda kasılmalar ve tutulmalar meydana gelir ki bu da yine bağ ağrısına sebep olmaktadır.

Araç kliması ile vantilatörün yaptığı etki de aynen normal klima ve vantilatörün yaptığı etkiye benzemektedir. Karşılıklı olarak açılan araç camları biraz da süratli gidiliyorsa cereyan yapar ve doğrudan doğruya boyun tutulmalarına sebep olur. Bu da elbette yine baş ağrısı, uyuşukluk ve yorgunluk olarak kişilere geri dönmektedir. Klima, vantilatör ve açık camın vereceği rahatsızlık ve baş ağrısından korunmak için yapacağınız şey aşırıya kaçmama olmalıdır. Daha kısa süreler boyunca serinlemek için bu yöntemlerden faydalanırsanız daha az sorun yaşarsınız.

Prezervatif Kullanımının Önemi

İnsanların temel ve özel birçok ihtiyacı vardır. Nasıl ki yemek yiyor, su içiyorsak aynı şekilde cinselliği yaşamak da bir ihtiyaçtır. Cinselliği yaşarken bazen sağlık sorunları ile karşılaşılabilmektedir. Bu sorunların önüne geçilebilmesi için birtakım önlemlerin alınması gerekmektedir. Bu önlemlerin en başında prezervatif kullanımı gelmektedir. Cinsel ilişkiye gireceğiniz zaman mutlaka prezervatif kullanmaya özen gösterilmelidir. Özellikle de tanımadığınız kişiler ile cinsel münasebette bulunacaksanız mutlaka prezervatif kullanmalısınız.Prezervatif kullanımı, kondom kullanımı, prezervatifin faydaları

Ücretsiz olarak sağlık birimlerinden temin edebileceğiniz gibi dilerseniz ücretli olarak kaliteli kondomlar da satın alabilirsiniz. Kondomların birçok farklı çeşidi bulunmaktadır. Meyve aromalı, tırtıklı, ultra ince vb. gibi birçok farklı çeşidi bulunan prezervatifleri eczane ve marketlerden satın alabilirsiniz.

Prezervatif kullandığınızda cinsel ilişkiye girdiğiniz bayan ile vücut sıvılarınız birbirine karışmadığı için cinsel yolla bulaşan hastalıklardan korunursunuz. Başta AIDS olmak üzere daha birçok hastalık cinsel ilişki sırasında kan ve diğer vücut sıvıları ile bulaşabilmektedir. Üstelik kondom kullanımının bir diğer faydası da çocuk sahibi olmak istemiyorsanız doğum kontrol aracı olarak kullanılabilmesidir. Henüz yeni evlenmiş bir çift iseniz ve çocuk sahibi olmayı düşünmüyorsanız prezervatif takarak spermlerinizin vajinaya ulaşmaya engelleyebilirsiniz.

Prezervatif kullanımının bir diğer etkisi ise daha fazla zevk alımına yardımcı olması ve ilişkiye girmeyi kolaylaştırmasıdır. Bazı bayanların vajinası pek kaygan değildir. Böyle bir durumda ilişki sırasında erkeğin penisi rahat hareket edemez. Prezervatif takılı olan penis her ne kadar kayganlığı az olsa da vajina içinde daha rahat hareket eder. Haliyle rahat hareket eden penis erkeğe daha fazla zevk verir. Bazı kondomların geciktirici özelliği bulunmaktadır. Erken boşalma gibi bir sorununuz var ise geciktirici etkili olan prezervatiflerden kullanarak daha uzun süre cinsel ilişkiye devam edebilirsiniz. Birtakım bazı yardımcı ilaçlardan da yardım aldığınız takdir de çok daha iyi cinsel ilişki deneyimi yaşayabilirsiniz. Tırtıklı olan modeller penis başına biraz daha fazla baskı yaparak zevkin doruğuna çıkılmasına yardımcı olmaktadır. Bu ürünlerden kullanarak partnerinize ile daha mutlu bir an yaşayabilirsiniz.

Denize Gideceklere Birkaç Tavsiye

Yaz sıcaklarının kendini iyice hissettirmeye başladığı şu günlerde denize gitme planları yapıyorsanız bu yazımızda ele aldığımız noktalara dikkat ederek keyifli bir deniz macerası geçirebilirsiniz. Denize gidecekseniz öncelikle hangi denize gideceğinize karar vermelisiniz. Gideceğiniz denizde; denizanası, su kestanesi, yosun, çakıl vb. bulunmamasına dikkat etmelisiniz. Tüm bunlar yüzerken rahatsızlık duymanıza sebep olacak ve yüzmekten hiçbir keyif alamayacaksınızdır. Kesinlikle bu noktaya dikkat etmelisiniz.  Gideceğiniz denize karar verdikten sonra sıra konaklama kararı vermeye gelmelidir. Günü birlik bir deniz macerası yaşamak yerine birkaç gün boyunca konaklayarak denizin keyfini sürmek istiyorsanız mutlaka kendinize bir otel veya kiralık yazlık bulmalısınız. Otellerin oda servisi vb. olduğu için biraz daha rahat bir tatil geçirebilirsiniz. Ancak oteller verdikleri hizmete göre fiyat talep ettikleri için bu biraz maddi açıdan sorun yaşamanıza sebep olabilir. Yazlık kiralamanız otelde konaklamaya göre daha eğlenceli olabilir.Denize gideceklere tavsiyeler, deniz tavsiyesi, denize giderken

Denize gitmeden önce mutlaka bir valiz hazırlayın. Mayonuzu, bikininizi, şortunuzu, güneş gözlüğü, güneş kremi gibi ürünleri mutlaka hazırlayacağınız valize koyun. Gündüz denizin keyfini çıkardıktan sonra akşam da gece hayatının tadını çıkartacaksanız mutlaka yanınıza şık bir şeyler de almalısınız. Kim bilir belki de bu yaz bulacağınız yaz aşkınız hayatınızın geri kalanında yanınızda olacak birini size getirecektir. Siz her şeye rağmen hazırlıklı olun ve şıklığınızdan, çekiciliğinizden ödün vermeyin.

Küçük çocuklarınız var ise ve ailecek denize gidecekseniz mutlaka çocukların hastalanmalarına karşı önlem almak için güneşten koruyan bazı önlemler alın. Çocuklarınıza alacağınız kaliteli güneş gözlükleri gözlerini koruyacak; başına takacağınız şapka ise güneş çarpmasını engelleyecektir. Çocukların tenleri yetişkinlerin tenlerine göre biraz daha hassastır. BU sebepten dolayı çocuklarınızın güneş ışığında pek kalmamalarına dikkat edin. Öğlen sıcağında gölgede tutacağınız çocuğunuz kendini günün geriye kalanında daha enerjik hissedecektir. Hatta tam öğlen saatlerinde sahilde şemsiye altında ılık kumda yatmak vücutları için paha biçilemez bir şey olacaktır. Siz de yetişkin biri olarak ılık kumda günde birkaç saat yatarak böbrek ve sırt ağrılarınızın azalmasını sağlayabilirsiniz.