Windows 10 Kullanmanız İçin 5 Sebep

Teknoloji dünyasındaki gelişmeler dur durak bilmiyor. Bu nedenle de her gün yeni bir yazılım ya da yeni bir cihaz ile karşı karşıya kalabiliyoruz. Günümüzde en yaygın işletim sistemlerinden biri olan Windows’ta teknoloji dünyasına yenilikler katmaya devam ediyor. İşte bu yeniliklerden olan Windows 10 hakkındaki pek çok dedikodu ve yenilikle birlikte hayatımıza girdi. Nasıl bir kullanıma sahiptir, bilgisayarımıza yüklesek rahatça kullanabilir miyiz, bizlere ne gibi yenilikler sunuyor şeklindeki sorulara yanıt bulmak için Windows 10 incelemelerine odaklanmak gerekiyor. Windows 7 ve Windows 8’de bulunan pek çok detayın bir araya getirildiği bu işletim sistemini kullanmak için işte 5 neden!windows 10, windows işletim sistemi, windows 7

Kullanımı Hızlı ve Kolay!

Windows 10 daha başlat çubuğuna basmanızla birlikte yeniliklerini size sunan bir sistem olarak karşınıza çıkacaktır. Çünkü başlat sekmesinde Windows 7’den kalma bir alışkanlıkla birlikte Windows 8’deki geniş ve canlı menü alanını birlikte görüntüleyebilirsiniz. Diğer sistemlerden daha hızlı olan ve kolaylıkla aradığınızı bulmaya yardımcı olan sistem sayesinde teknoloji dünyasının hızı Windows 10 ile parmaklarınızın ucunda olacaktır.

Sürekli Güncellenebilir!

Windows pek çok işletim sistemi sunuyor olsa da en son Windows 10 ile karşımıza çıktı. Bu işletim sistemi Windows’un son çalışması olduğu için diğer işletim sistemlerinden daha fazla güncelleme alması demek olacak. Yani Windows 10 işletim sistemine sahip olmanız her gün ya da her hafta yeni bir özelliğin bilgisayarınızda bulunması anlamına geliyor.

Oyun Severlere Özel Xbox One!

Windows 10 yenilenmiş bir işletim sistemi olarak özellikle oyun severlere benzersiz bir teklif sunuyor. Eski sürümlerden daha hızlı ve daha fazla oyun içeriğine sahip olmasının yanında online oyunlarla uyumlu olmasından dolayı da oyun severlere daha büyük heyecanlar vaad ediyor.

Microsoft Edge İle İnternete Dokunun!

Windows 10 üzerinde internet dünyasında makale okuması ya da çeşitli sayfalarda gezinmeler yapanlar için Microsoft Edge harika bir seçenek oluyor. Web sayfalarında önemli gördüğünüz yerleri daire içine alabilir ve dikkat çekici yazılar yazarak tekrar bu sayfalara döndüğünüzde aldığınız notları okuyabilirsiniz.

Güvenli Sistem Güvenilir Bilgisayar!

Yüksek güvenlik önlemleriyle hazırlanan Windows 10, ön yüklemelerdeki virüslerden sizleri koruduğu gibi kimlik avı saldırılarından zararlı yazılımlara kadar pek çok alanda da bilgisayarınızdaki verileri korumaya yardımcı oluyor.

Cep Telefonunun Yaverleri

Geldiğimiz şu günlerde etrafımıza baktığımızda birçok kişinin cep telefonu kullanıcı hatta cep telefonu bağımlısı olduğunu görmekteyiz. Zaman teknoloji zamanı olduğundan aslında bu durumun yadırganmaktan ziyade azmedilmesi gerektiği de bir gerçektir. Çünkü teknoloji her geçen gün gelişiyor, birçok şey dijital ortama aktarılıyor ve böylece insanlar ister istemez cep telefonlarını kullanmak zorunda kalıyorlar. Hal böyle olunca elbette insanların cep telefonlarına karşı bir bağımlılıklarının artması doğaldır. Son zamanlarda birçok kişiye sadece bir akıllı telefon sahibi olmak da yetmemeye başlamıştır. Çünkü gelişen teknoloji telefonların bazı cihazlar ile daha da kullanışlı hale gelmesini sağlamaya başlamıştır. Bu yazımızda cep telefonunun yaveri olarak söz edeceğimiz iki ürün var. Bu ürünlerden bir tanesi kablosuz kulaklar diğeri ise akıllı kol saatleri olacak.Cep telefonu ekipmanı, akıllı kol saati, kablosuz kulaklıkKablosuz Kulaklıklar İle Uzaktan İletişim

Cep telefonunuzu araç kullanırken daha rahat kullanmak istiyorsanız kablosuz özellikli kulaklık satın alabilirsiniz. Satın alacağınız kulaklığınızı cep telefonunuzun kablosuz ağı ile eşleştirmeniz gelen ve giden aramaları yönetmek için yeterli olacaktır. Sadece trafikteyken değil normal zamanlarda da elinizi sürekli kulağınızın hizasında tutup telefon ile konuşmak istemiyorsanız da kablosuz kulaklıklardan faydalanabilirsiniz.

Akıllı Kol Saatleri Sayesinde Telefonunuz İle Sürekli İletişimde Kalabilirsiniz

Akıllı kol saatleri kısa bir süre öncesine kadar oldukça pahalı ürünlerdi, ancak piyasaya sürülen alternatif ürünler sayesinde geniş bir fiyat yelpazesi oluştu. Akıllı saatler cep telefonları ile kablosuz olarak etkileşim halindedir. Telefonunuza gelen bir aramayı, mesajı vb. kolunuzda saatten görebilir ve yönetebilirsiniz. Derstesiniz ve mesaj yazmanız gerekiyor ama cep telefonunuzu kullanamıyorsunuz diyelim. Böyle bir durumda kol saatinizi kullanarak mesaj yazabilirsiniz. Samsung, Iphone gibi telefon üreticisi markaların akıllı saatlerini kullanabilirsiniz. Ancak bu ürünler biraz pahalıdır. Eğer akıllı saatinize pek fazla yüksek bir para bağlamak istemiyorsanız adı pek fazla duyulmamış olan markalara yönelebilirsiniz. Tabii unutmamanız gereken şey adı sanı duyulmamış olan markaları tercih ettiğinizde kaliteli bir ürün alamayabileceğiniz ve yeteri kadar iyi bir servis hizmeti alamayacağınız olmalıdır. Tüm bunlara göğüs geriyorsanız alternatif ürünlere ve alternatif markalara yönelebilirsiniz.

E-Ticaret Yaparak Siz De Para Kazanabilirsiniz

Teknoloji her geçen gün gelişiyor ve birçok yenilik ortaya çıkıyor. Bu sebepten dolayı her gün farklı bir gün halini alıyor. Özellikle de dijital dünyanın gelişmesi birçok kişiye ekmek kapısı açıyor. Lise öğrencisinden tutun da üniversite mezunu birçok kişiye kadar dijital dünya iş imkanı sunmaktadır. E-ticaret yapmak ise dijital hayatın insanlara sunduğu en değerli şeydir. Ticaret yapmak istiyorsanız ancak bulunduğunuz konum buna elverişli değil ise ve çok az bir kitleye yani çok az müşteriye ulaşabilecek durumdaysanız normal ticaret yerine e-ticaret yaparak binlerce kişiye internet vasıtası ile ulaşabilirsiniz.

E-ticaretin normal ticaretten en belirgin farkı dijital ortamda yapılıyor ve binlerce kişiye zahmetsizce ulaşılabiliyor olmasıdır. Örneğin; şöyle bir senaryo düşünün. Bir kıyafet dükkanınız var ve küçük bir kasabada hizmet veriyorsunuz diyelim. Kasabanın nüfusunun sadece onda birine ulaşabildiğini ve bu kişilere ürün sattığınızı düşünelim. Böyle bir durumda kazancınız sadece dükkanınıza uğrayan kişilerin sayısına oranlı olacaktır. Çünkü o kişilerden başka kişiler sizin dükkanınıza gelmeyecek ve ürünlerinizi görüp satın alamayacaktır. Ancak internet siteniz var ve bu sitede ürünlerinizi yayınlıyorsanız, hele ki bir de anahtar kelimelerinizde sitenizi üst sıralara taşıdıysanız binlerce yeni müşteri internet siteniz vasıtası ile ürünlerinizi görebilir ve internet sitenizden alışveriş yapabilir. Gördüğünüz gibi e-ticaret yaparak para kazanmak normal ticaretten daha avantajlıdır.

e-ticaret yaparak para kazanma, e-ticaret, e-ticaretin normal ticaretten farkı

E-ticaret yapmak istiyorsanız öncelikle ürünlerinizi yayınlayabileceğiniz bir internet sitesi sahibi olmalısınız. İnternet sitenizi açıp gerekli işlemleri halledince sıra ürünlerinizi sitenize eklemeye ve sitenizi arama motoru sıralamalarında üst seviyelere çıkarmaya gelir. E-ticaret sitenizi sıralamalarda üste taşımak için SEO çalışması yaptırabilirsiniz. Böylece siteniz anahtar kelimesinde aramalarda üstte çıkar ve daha fazla müşteri elde edersiniz. Haliyle elde ettiğiniz müşterilerin sadece bir kısmı dahi sitenizden alışveriş etseler bir hayli güzel para kazanabilirsiniz. E-ticaret ile ilgili olarak verilen eğitimlere katılabilir, bu işin detaylarını öğrenebilirsiniz. Dilerseniz kendiniz de bir internet sitesi kurabilirsiniz. Tüm bunları yapmanız demek hiç kimseye bağımlı olmadan para kazanmanız demektir. Bu sebeple e-ticaret yapmayı denemenizi mutlaka tavsiye ederiz.

Benzer yazıları görüntülemek için http://www.kirlicamlar.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Çocuklara Nasıl Cinsel Eğitim Verilmeli?

Cinsellik sanılanın aksine ergenlik ile başlamamaktadır, bu dönemin öncesinde de kendini pek hissettirmeyen kapalı cinsellik vardır. Bebeklerinizin ve küçük çocuklarınızın cinsel organlarını ellemeye çabaladıklarını görmüşsünüzdür. Özellikle 2-4 yaş arası erkek çocuklarının elleri çoğu zaman cinsel organlarının üstündedir. Bu hareketi aslında ne olduğunu bilmedikleri organlarından zevk aldıkları için yapmaktadırlar. Küçük çocuklarda cinsellik anlamda haz duyarlar. Ancak bu hazzın ne anlama geldiğini bilmez ve bazı vücut fonksiyonları gelişmediği için yetişkinler gibi cinsellik yaşayamazlar. Örneğin; bir erkek çocuğu ergenlik öncesinde erekte olabilir ancak sperm ve meni üretme fonksiyonu henüz gelişmediği için bunları erekte durumunun sonunda boşalamaz. Ancak erekte olmuş organını elleyerek haz alabilir ve hazzın en üst seviyesine ulaştığında organı sönük hala geçer. Buradan yola çıktığımızda cinselliğin aslında ergenlikte değil doğuştan itibaren yaşandığı görülebilmektedir. Bu sebepten dolayı henüz bir bireye çocukken cinsel konularda eğitim verilmelidir.Küçük çocuklarda cinsellik, cinsel bilgiler alma, Çocuklara cinsel eğitim vermek

Çocuklarda cinsel eğitimin ilk amacı organlarını tanıtmak olmalıdır. Organlarının tam olarak ne işe yaradığını anlayan çocuk onları zamanı geldiğinde nasıl kullanacağını danışmak üzere yine anne-babasından bilgi alıp sağlıklı bir cinsel yaşam sürmek üzere yoluna devam edebilir. Ancak birçok aile çocuklarına cinsel eğitim vermek yerine onun kendi kendine bir şeyleri öğrenmesini beklerler. Bu da bazı durumlarda çocukların yanlış cinsel bilgiler almalarına sebep olmakta ve yaşamlarının ilerleyen zamanlarında huzursuz bir cinsel hayat sürmelerine sebep olmaktadır. Çocuklara cinsel eğitim vermek onların geleceği için önemlidir. Peki; çocuklara cinsel eğitim nasıl verilir?

Çocuklara cinsel eğitim verilmeye organları ile ilgili bilgi verilerek başlanmalıdır. Bu organların aslında iki farklı işlevi olduğu birini zaten şimdi tuvaletini yaparken kullandığı ve diğerini de büyüyünce kullanacağı uygun bir dilde çocuk zekasına uygun olarak anlatılmalıdır. Yaşı biraz ilerleyen çocuklara (örneğin; ergenliğine 4-5 yıl kalmış) organlarından zevk alabileceklerini, bunun onların çocuk sahibi olmalarında kullanacakları bir özellik olduğu anlatılmalıdır. Ergenlik yıllarına gelinceye kadar birçok erkek çocuğunun organında tam sertleşme görülmez ama biraz sertleşme olabilir. Bu durumun doğal olduğu ve utanmaması gerektiği bir çocuğa anlatılmalıdır. Çünkü ergenlik çağına gelen bir çocuğun organının bundan daha da fazla sertleşeceği ve bunun da doğal bir şey olduğunu bilen bir çocuk organı yüzünden utanmayacaktır. Aynı şekilde mastürbasyon ile ilgili bilgi de henüz 6-8 yaşlarında olan bir çocuğa verilebilir. Tüm bu cinsel bilgiler verilen çocuk cinselliği utanılacak bir oldu değil de doğal bir şey olarak görecek, haliyle daha iyi bir şekilde hayatına devam edecektir.

Hayatınızı Düzenli Yaşayın LYS Stresi Yaşamayın

Üniversitede eğitim görmek günümüz gençlerinin en çok istediği şeylerden bir tanesi. Çünkü üniversite eğitimi almamış kişilerin çalıştıkları işler maaş bakımından ve kolaylık bakımından oldukça alt sınıfta kalmaktadır. Kendilerini daha değerli hissetmek ve daha kolay bir şekilde hayatlarını devam ettirmek isteyen gençler üniversiteye girebilmek için birçok sınavdan geçmek zorundadır. Bu sınavlar hayatlarının geriye kalanını etkileyeceği için birçok lise öğrencisi sınav stresi yaşamaktadır. Son yıllarda gelinen noktalar ile ilgili yapılan bir psikolojik araştırmada şuanda lisede eğitim görmekte olan öğrencilerin stres seviyelerinin 1960-1680 yılları arasında psikolojik sorunlu bulunup tedavi gören kişilerin stres düzeyi ile aynı olduğu saptanmıştır. Bu demektir ki öğrencilerin üzerinde aşırı bir kaygı sorunu var.lise öğrencisi sınav stresi, LYS stresi, LYS’ye hazırlanırken dikkat edilecek şeyler

Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen ve sonuçları açıklanan YGS birçok öğrenciyi sevindirirken birçoğunu üzdü. Çünkü bazıları barajı geçip LYS’ye girmeye hak kazanırken bir kısmı ne yazık ki barajı geçemedi. Barajı geçen ve LYS’ye girmeye hak kazanan öğrencilerin üzerine bu kez de LYS stresi çöktü. Aslında öğrencilerin stres altına girmesinin en büyük sebebi düzenli bir hayatları olmayışlı ve gelişigüzel bir şekilde ders çalışıyor olmalıdır. Bazı öğrencilerin ise sosyal hayatı olmayıp sadece üniversite sınavlarına çalışması büyük bir stres kaynağıdır.

Bir öğrencinin sınav stresi ile baş edebilmesinin en basit yolu hayatını belirli bir düzene koymaktır. Hangi gün hangi konulara çalışacak, ne zaman yemek yiyecek, ne zaman sosyal aktiviteler yapacak gibi konuları belirleyen bir öğrenci hayatı daha düzenli olduğu için sadece yapması gereken işlere odaklanacak ve aklında başka bir soru işareti olmayacaktır. Bu da öğrencinin kendini daha rahat hissetmesini sağlayacaktır. LYS’ye hazırlanırken dikkat edilecek şeylerin başında bu nedenden dolayı program yapmak gelmelidir. Stresten kurtulmanın çok basit bir diğer yolu ise düzenli uyumaktır. Gün içinde birçok şey ile uğraşan beynin kendini düzene sokabilmesi için uyku şarttır. Bir insan uyuduğunda tüm organlarının çalışma seviyesi düşerken beynin çalışması aynı şekilde devam etmektedir. Hatta beyin uyku halindeyken daha iyi çalışmaktadır. Bu sebepledir ki bir öğrenci bir konuya çalışıp hemen ardından test çözerse elde edeceği başarı oranı konuya çalışıp uyuyup uyandıktan sonra çözeceği test oranından düşük olacaktır. Bunun sebebi elde edilen bilginin beyin tarafından tam anlamıyla uyku halindeyken işlenmesidir.

YÜZDE İSTENMEYEN LEKELER

Erkek, bayan tüm cinsler yüzlerinde herhangi bir leke ya da siyah nokta gibi göze hoş gitmeyen şeylerin varlığından pek hoşlanmazlar. Bu nedenle bunlardan kurtulma yollarını arar ve uygulamayı tercih ederler. Siyah noktalar neden oluşur ve nasıl yok edilir? Gibi soruların cevap aranan sorular arasında olduğunu görürüz. İnternette sıkça bu soruların arama motorlarında tıklandığı da istatistiklerde sıkça rastlanır durumdadır. Siyah noktaların oluşmasındaki en önemli etkenlerin başında yeme alışkanlıkları ve cilt tipi gibi belirgin faktörler çıkar. Yağlı ve dengesiz beslenmeyi kendine alışkanlık haline getirmiş insanların ciltleri genelde daha yağlı ve sivilce, siyah nokta gibi olayların oluşmasına maruz kalırlar. Bazı cilt tipleri de doğuştan yağlı ve ya kuru olur. Bu nedenler de bu tarz sorunların yüzde oluşmasına neden oluşturur. Bol sıvı tüketmek ve cildi devamlı temiz tutmak gibi bazı ufak yardımcı hamleler ile bu sorunlar bir nebzede olsa giderilebilir.yüz lekeleri, lekesiz yüz, siyah noktalar

SAĞLIKLI BİR CİLDE KAVUŞABİLİRSİNİZ

Sağlıklı, parlak ve siyah noktaların olmadığı bir cilde kavuşmak hiç de hayal değildir. Sorunlarınız var ve geçmiyorsa evvela bir uzman başvurarak bu problemin oluşma nedenlerini araştırın. Sonrasında eğer sorun içsel değilse, yardımcı giderme tekniklerini güzellik uzmanlarına danışarak alıp kullanmaya başlayın. Devamlı temiz bir cilt her türlü olgunun burada yer almasını engeller. Bol su içmek, makyajınızı gece yatarken mutlaka ama mutlaka temizlemek, yüzünüzdeki siyah noktalar için piyasada bulunabilecek ya da evde doğal malzemelerden yapabileceğiniz maskeleri kullanmak yeterli bir aşama kat etmenize yardımcı olacaktır. Bunları yaptıysanız ve siyah noktalarınızdan bir türlü kurtulamıyorsanız yapacağınız en akıllıca yöntem bir güzellik merkezindeki uzmandan gerekli bakımları yapmasını istemeniz olacaktır. Bazı makineler ile desteklenmiş yeni bakım ürünleri çok etkili sonuçlar çıkartmakta ve devamlı uygulandığında ise kesin çözümlere ulaştırmaktadır. Hayata daha güvenli adımlar ile yol almanızı sağlayan bu kişisel bakım teknikleri sizleri daha mutlu edecektir. Aynadaki görüntü çok önemli bir telkin şeklidir. Her şey önce kendi mutluluğunuz için sonra başkalarına güzel görünmek için olsun.