2016 tesettür etek modası nasıl olacak? 

Her sene yaz ve kış aylarında moda dünyası, çalışmalarını her alan içerisinde aktif bir şekilde yapmaktadır. Genellikle televizyonda sürekli olarak bikini ve benzeri ürünlerin tanıtımlarını görüyor olabilirsiniz. Ancak bu durum tesettür giyimde moda olmadığı ya da firmaların tesettür giyim üzerinde her sene yeni kreasyonlar yayınlamadıkları anlamına gelmez. 2016 yılında tesettür eteklerin modasında hakim olan renk grubunun sayısı çok fazladır. Özellikle son zamanlar da modanın yaratıcısı olan kişiler eskiden olduğu gibi tek olan sabit renklere önem vermezler. Özellikle tesettür giyimde kumaş kullanımı çok olduğu için genellikle moda yaratıcısı olan kişiler, kullandıkları kumaşlarda daha akıcı tercihlerde bulunmaktalar. 2016 yılı tesettür etek modası içinde kumaşların akıcı olduğu dikkat çekicidir. Genellikle tesettür giyim içerisinde kullanılan kumaşların vücut üzerinde akıcı olması dikkat edilen bir noktadır. Çünkü tesettür giyimde ve tesettür eteklerde vücut hatlarının saklı kalması çok hassas bir konudur. İnsanların tesettür giyimi tercih etmesinde ki en büyük unsur da bu durumdur.

Peki siz 2016 tesettür etek tercihlerinizi nasıl yapmalısınız?

2016 tesettür etek modası, tesettür etek, tesettür etek modasıÖncelikle moda akımı her sene insanları etkisi altına almaktadır. Bu kıyafetler başta olmak üzere neredeyse her alan için geçerli olan bir kavram haline gelmiştir. İlk olarak tesettür giyim üzerine çalışmalar gerçekleştiren tekstil firmalarının 2016 etek kreasyonlarını kontrol ederek aklınızda bir kaç fikir oluşturmanız mümkündür. Ancak böyle bir imkanınız yok ise öncelikle size yakışan ve gerçekten şık olduğunu düşündüğünüz, renk uyumunun iyi sağlandığı kıyafetleri tercih etmeniz gereklidir. Çevrenizde size bu konuda fikir verebilecek kişiler bulunmaktadır ancak tesettür etek tercihlerinizde tamamen sizin fikirlerinizin baskın olmasına dikkat ediniz. Yaz ayları geldiğinde eteklerde de tercih edilen renkler genellikle açık renkli tonlardır. Ancak bu açık renkli tonda etekleri giyinme fikri sizi rahatsız ediyorsa öncelikle koyu renkli kumaşlar ile tasarlanmış etek tercihlerinde bulunmanız gerektiğini bilmelisiniz. Eğer koyu tonda etek giyinmenin yaz aylarında sizi çok rahatsız edeceğini düşünüyorsanız öncelikle yaz aylarında tercih edilen salaş kumaşlardan yapılmış olan tesettür giyimde kullanılan etekleri tercih etmelisiniz.

Bebek ve çocukların ateşlerini düşürme yolları

Bebek ve çocuklarda ateş aileleri endişelendiren bir durumdur. Yüksek ateş çoğu zaman zararsızdır ve hafif enfeksiyonlardan kaynaklanabilir. Bir çocuğu fazla kalın giydirmek bile bazen ateşe neden olabilir. 38 derecenin üzerindeki tüm ateş vakaları mutlaka çocuğun doktoruna bildirilmelidir. Ateş vücudun enfeksiyona karşı savunma mekanizmasının önemli bir parçasıdır. Pek çok çocuk önemsiz bazı hastalıklarda bile yüksek ateş yaşayabilir. Bazı çocuklarda ateşli nöbet görülebilir, bu aile için çok korkutucudur. Bu durumda ateşli nöbetlerin genelde çok hızlı şekilde atlatıldığı unutulmamalıdır. Bu nöbetler çocuğunuzun epilepsi hastası olduğu ya da ateşin kalıcı bir hasar bırakacağı anlamına gelmez.

Yüksek ateşte yeme ve içme

Yüksek ateş durumunda çocuğa bol sıvı içirin. Meyve ve elma suyunu fazla vermeyin. Bu tarz içecekleri yarı yarıya suyla karıştırarak verin. Çocuk kusuyorsa şekerleme yedirmek iyi gelebilir. Yüksek ateşe sahip çocuklara yemek yedirilebilir ancak çocuk istemiyorsa zorlamayın. Hastalanan çocuklar yumuşak, ezilmiş yiyecekleri daha kolay sindirebilir.

Yüksek ateşin tedavisi

Ateşi yükselen çocuğu üşüse bile battaniyeler ya da ilave giysilerle sarmayın. Çocuğu ısıtmaya çalışmak ateşini daha da yükseltebilir. Hafif kıyafetler giydirin, uyurken üzerine hafif bir şey örtün. Çocuğun yattığı oda fazla sıcak ya da fazla soğuk olmamalı. Eğer oda çok sıcaksa bir vantilatör kullanılabilir. Acetaminophen ve ibuprofen türü ilaçlar ateşi düşürmek için kullanılabilir. Doktorunuz her iki tür ilacın da kullanılmasını önerebilir.

bebek ve çocuklarda ateş, ateş düşürme yolları, bebeklerde ateş düşürme3 aydan küçük bebeklere ilaç vermeden önce mutlaka doktora danışın. Çocuğunuzun kilosunu öğrenin ve ilacın dozunu buna göre ayarlayın. Acetaminophen türü ilaçlar her 4 – 6 saatte bir verilebilir. Ibuprofen ise her 6 – 8 saatte bir verilmelidir. 6 aylıktan küçük çocuklarda ibuprofen kullanılmamalıdır. Doktorunuz aksini belirtmedikçe çocuğa aspirin vermeyin. Her zaman ateşin fazla düşmesine gerek olmayabilir. Bazen sadece bir derece düşüş bile çocuğu rahatlatabilir. Ilık bir banyo ya da ıslak bir süngerle vücudunu silmek de çocuğun ateşini düşürmeye yardımcı olacaktır. Buzlu su ya da çocuğu silmek için alkol kullanmayın, bu durumu daha kötü hale getirebilir.

Yeni trend ayakkabılar

80’li yıllardan bu yana Türkiye de ve dünyada yediden yetmişe her insan modayı bir nebze de olsa takip eder. Kimisi senenin modasını takip eder kimisi ise en iyi moda bana yakışan kıyafetleri giymektir der. Ancak özellikle bayanlar giyim kuşam konusuna erkeklere oranla daha fazla dikkat ederler. Hal böyle olunca da tekstil ve ayakkabı firmaları harekete geçerek her geçen sene yeni yeni modeller çıkararak ürünlerini bayanların beğenisine sunarlar. Son yılların en çok ses getiren giyim kuşam ürünlerinden bir tanesi de stiletto ayakkabı modelleridir. Stiletto ayakkabılar özellikle özel günlerde tercih edilen bir ayakkabı modelidir ancak sadece özel günlerde değil günlük kıyafetlerinizin altına da bir stiletto ayakkabı tercih etmek hiç de fena olmaz! İncelikte ün salmış olan stiletto ayakkabı modelleri yılın moda ürünleri arasında yer almaktadır. Kışlık ürünlerde koton etekleriniz altından giyebileceğiniz süet dekolte stiletto ayakkabı modelleri oldukça şık durmakta. Hatta klasik pabuç sevmeyenler için süet dekolte botlar daha da revaçta. Botların dekolte olması ve bu cümlenin absürdlüğü sizleri şaşırtabilir ancak nasıl olur da botlar dekolteli olur demeyin! . Önden gösterişli olması için tasarlanan küçük tokalı modeller birbirine geçen bağcıklar ile birleştirilerek değişik bir tarzı ve ayakkabı modelini açığa çıkarmaktadır. Uzun topukların yan dizi kısa topuklar ile de gündeme gelebilecek bu tarz yere daha yakın olacağından sizi sorunsuzca mutlu ettirecektir.

Ayakkabı modası

 Ayaklarının büyük olduğunu düşünen ve bundan sürekli şikayetçi olan bayanlar bu tercihi yapabilir. Süet, rugan, ten, simli ayakkabı, iki renkli ve parlak ürünler şekilde farklı görüşler için dizayn edilmiş oldukça çok model yer almaktadır. Kendinize uygun modeli seçip zevkli seçiminizin mutluluğunu ve ortamlarda yarattığınız hazzın fazlalığını hissedebilirsiniz. Her model de farklı bir ayak büyüsüne kapılacağınız bir gerçektir. İster yazlık olsun ister kışlık olsun fantezi ürün grubuna giren bu tarz stiletto vb. ayakkabılar her zaman kadını daha güçlü gösteren bir silah haline gelir. Kadınlar arasında bulunan şıklık yarışı herkes tarafından bilinir ve kadınlar şıklık konusunda adeta birbirleri ile yarışmaktadırlar ve bunun için de oldukça marjinal kıyafetler ve ayakkabılar tercih ederler. Stiletto ayakkabı modelleri bayanları oldukça marjinal ve farklı gösterecek modellere sahiptirler.

Kaliteli ayakkabı nasıl alınır ?

Ayakkabının kaliteli olduğunu anlamak için öncelikle ayakkabının ayak sağlığını tehdit etmemesi gerekir. Ayakkabının fiyatı da bu konu üzerinde oldukça etkilidir. Stiletto ayakkabı fiyatları genelde cüzi miktarlara satılır ancak bu fiyatlara aldanarak ayakkabıya kalitesiz damgası yapıştırmayınız! Çünkü stiletto ayakkabıların üretimi yılda milyonları bulan bir sayıya ulaşır ve firmalar stiletto ayakkabılarını sürüm mantığı ile satışa sunduğu için fiyatlar oldukça makul olur. Stiletto ayakkabı, Stiletto ayakkabı modelleri, Stiletto ayakkabı fiyatlarıBu açılardan bakıldığında bayanların sıklıkla tercih ettiği ve son yıllarda yeni bir trend haline gelmiş olan stiletto ayakkabılar 2016 yılına da damgasını vurmuş gibi görünüyor. Özetlemek gerekirse, bayanlara alışveriş derseniz size ilk önce ayakkabı der. Çünkü bayanlar için ayakkabı bir tutkudur. Evlerinde onlarca çift ayakkabı vardır ve her renk ve her modelden en az 4 çift bulunan bayanlarda günümüz dünyasında mevcuttur. Ayakkabı kıyafete oranla kendisini daha çok belli eder çünkü ayakkabılar özellikle mini etek altına giyildiği zaman ilk dikkat çeken nokta ayakkabının rengi ve modeli olur. Bu yüzden stiletto ayakkabılar mini etekler altına en çok tercih edilen bir model olmaktan kaçamaz hale gelmiş bulunmaktadır.